„Veľký“ AutoCAD: ktorý program zvoliť namiesto neho?

Kedysi takmer všetci používali rovnaký program na technické kreslenie. Dnes už je však viac možností. Ktorý program sa najviac podobá na AutoCAD a je navyše výhodnejší? Môžete na takomto softvéri ušetriť a pritom si zachovať výhody starého programu?

„Veľký" AutoCAD: ktorý program zvoliť namiesto neho?
„Veľký“ AutoCAD: ktorý program zvoliť namiesto neho? (zdroj: unsplash.com)

AutoCAD v skratke

Tento program na technické kreslenie je na trhu už takmer štyridsať rokov. Za ten čas sa stal svetovo najznámejším softvérom vo svojej oblasti a istým štandardom pre strojárov, mechanikov, stavebníkov, architektov, geodetov. Delí sa na „veľký AutoCAD, disponujúci aj nástrojmi pre tvorbu 3D plôch a telies, nástrojmi na programovanie, a univerzálnu 2D CAD aplikáciu AutoCAD LT pre všetky oblasti technického navrhovania.

CAD programy ako alternatíva za AutoCAD

Momentálne sú na trhu aj CAD programy s niekoľkými verziami pre technické odbory. V ponuke nájdete základný 2D program, program s rozšírenými funkciami a 3D verziami, niečo pre strojárov, technikov, architektov.

Najpoužívanejším je azda GstarCAD Professional, ktorý sa dá považovať za plnohodnotnú náhradu „veľkého” AutoCADu. Okrem plnej výbavy nástrojov pre univerzálne 2D technické kreslenie, ponúka navyše funkcie ako Dynamické bloky či Lupa. V 3D verzii nájdete objemové funkcie (sčítanie, odčítanie, prienik) i modelovanie, import a export modelov z iných 3D programov na rýchlejšie dokončenie návrhov.

Program GstarCAD Professional navyše umožňuje, aby ste si z AutoCADu preniesli nastavenia a užívateľské súbory (typy čiar LIN, šrafovacie vzory PAT, fonty SHX, menu MNU, kótovacie a vykresľovacie štýly, šablóny DWT).

Program na technické kreslenie, ktorý ušetrí náklady

S programom GstarCAD môžete výrazne ušetriť. Napríklad vďaka plnej verzii programu GstarCAD Professional, ktorá je náhradou za „veľký” AutoCAD, sa náklady okamžite znížia o 84 percent. A to je viac než dosť, čo poviete?

Vyskúšajte si najprv free Trial

Stiahnite si bezplatnú 30-dňovú verziu a program si najprv vyskúšajte. Keď si overíte, že sa vám s ním dobre pracuje, pristúpite ku objednávke trvalej (doživotnej) licencie, kde si môžete zvoliť aj formu budúcich aktualizácií a prístupu k technickej podpore.

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *