Novinka CAT BHL 444 novej generácie

Hľadáte pomocníka na stavby, s ktorým bude radosťou aj tá najväčšia lopota? Predstavte si maximálne multifunkčný a efektívny rýpadlo-nakladač, ktorý sa dokáže presúvať po stavbe tak, že strojník sedí otočený smerom k podkopovej časti stroja.

Novinka CAT BHL 444 novej generácie
Novinka CAT BHL 444 novej generácie (zdroj: unsplash.com)

Vytvorením novinky CAT BHL 444 sa podaril unikátny projekt so svetovým prvenstvom. No kto by nechcel takéto stavebné stroje? Tento model a mnohé ďalšie v sebe spájajú výdobytky najmodernejších technológii, ekonomickosť, bezpečnosť a maximálny komfort.

Ako vyzerajú klasické rýpadlo-nakladače od Zeppelin?

Rýpadlo-nakladače Caterpillar s pohonom všetkých kolies sú univerzálne rýpacie a nakladacie stroje. Modely disponujú robustnou konštrukciou zdvihových ramien nakladacej lopaty. Tá umožňuje vyvinúť veľké vylamovacie sily. Podkop s teleskopickou násadou je uložený posuvne. V pobočkách Zeppelin si môžete vybrať rýpadlo-nakladač zo štyroch druhov líšiacich sa objemom lopát a celkovou hmotnosťou stroja.

Ako vyzerá nový CAT BHL 444 od Zeppelin?

Mnohé systémy, použité v projekte pre novú generáciu rýpadlo-nakladača, výrazne zvyšujú produktivitu, bezpečnosť a najmä efektivitu práce strojníka. Poďme sa pozrieť aspoň na niektoré z nich.

Všetko pod kontrolou vďaka joystickom a riadiacemu systému

Všetky dôležité ovládacie prvky tohto rýpadlo-nakladača sa sústredili na nových joystickoch engcon MIG2. O plynulosť celého systému sa stará riadiaca jednotka engcon DC2. Pomocou nej môžete diagnostikovať a nastavovať všetky prvky – či už činnosť naklápacieho rotátora alebo ovládanie kolies pomocou potenciometra na joysticku.

Automatický rýchloupínací systém

Neoddeliteľnou súčasťou stroja je tiež systém engcon EC-Oil – automatický rýchloupínací systém. Ten pri uzatváraní rýchloupínača súčasne spája hydraulické rýchlospojky, elektrický konektor a taktiež prevodník na centrálne mazanie. Vďaka tomu strojník pohodlne vymieňa aj hydraulické prídavné zariadenia z pohodlia kabíny. Za pár sekúnd, bez nutnosti opustiť sedadlo vodiča.

V Zeppeline si každý nájde to, čo potrebuje

Chceli by ste iné stavebné stroje? Máte záujem napríklad o bager, nakladač, dozér, či elektrocentrálu? V Zeppeline nájdete širokú ponuku, ktorá zahŕňa nové i použité stroje. Navštívte pobočky predajne aj požičovne v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline a Košiciach.

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *