Ako vybrať notebook? Všímajte si viac, než len značku

Kúpa notebooku je v dnešnej dobe na bežný život nevyhnutná. Potrebujeme ho k práci, štúdiu a často notebook využívame aj na zábavu. Keď už sa rozhodneme, že je načase investovať do niečoho novšieho, tak nás čaká náročná cesta výberu. Na trhu je množstvo značiek, typov a veľkostí notebookov. My sa posnažíme výber aspoň trochu uľahčiť a v dnešnom článku vám dáme pár tipov na to, ako správne vyberať notebook a ktoré parametre sú tie najdôležitejšie.

Ako vybrať notebook? Všímajte si viac, než len značku (Foto: unsplash.com)

Na čo budete notebook používať?

Toto je základná otázka, na ktorú si musíte ešte pred nákupom zodpovedať. To, na čo budete notebook používať ovplyvňuje jeho funkcie, výdrž batérie, výkon aj veľkosť. Je veľký rozdiel medzi kancelárskymi notebookmi, hernými a študentskými. Ďalším dôležitým parametrom, ktorý by ste mali vyriešiť ešte pred nákupom je cena zariadenia. Stanovte si presný rozpočet, ktorého sa budete držať. Takto vám predajca v obchode bude vedieť lepšie poradiť a rovnako sa budete lepšie vyznať na online e-shopoch.

Dôležité parametre pri výbere

Prvým z parametrov, na ktorý by ste sa mali zamerať je procesor. Má vplyv na výkon zariadenia a označuje sa v počte jadier. V dnešnej dobe sú najobľúbenejšími na bežné používanie 2 a 4-jadrové procesory. Dôležitá je aj frekvencia procesora, ktorá sa pohybuje od 1,6 do 3 GHz. Operačná pamäť ovplyvňuje chod prístroja. Notebooky disponujú pamäťou od 4 do 16 GB RAM.

Výdrž batérie bude zaujímať hlavne tých, ktorí pracujú aj počas cesty alebo mimo kancelárie. Klasicky notebook vydrží bez nabíjačky od 3 do 8 hodín. Odvíja sa to aj od spotreby notebooku a zariadenia s väčšou obrazovkou, výkonom či grafikou sa budú rýchlejšie vybíjať. Pri konštrukcií venujte pozornosť použitým materiálom, kvalite spracovania, rozmerom a hmotnosti notebooku. Všetky tieto vlastnosti znovu súvisia s manipuláciou a pohodlnosťou používania zariadenia.

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/ako-vybrat-notebook/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *