Nové CAT minirýpadlá a kolesové rýpadlá

Rýpadlá patria medzi najpopulárnejšie stavebné stroje CAT. Nie sú len častým terčom zákazníkov pre kúpu, využívajú ich aj v rámci požičania na dobu určitú.

Nové CAT minirýpadlá a kolesové rýpadlá
Nové CAT minirýpadlá a kolesové rýpadlá (zdroj: unsplash.com)

Stavebné práce dnes hýbu svetom a ekonomikou nie len na Slovensku. Aby si firmy tohto zamestnania mohli povedať, že svoju prácu pre zákazníka odvedú naozaj profesionálne, je nutné si zvoliť tie správne stavebné stroje. Veľkým hráčom na globálnom trhu s týmito pomocníkmi je aj značka Caterpillar. Tá je nerozoznateľná žltým sfarbením svojich strojov a poznáme ju pod skratkou CAT. Svojim zákazníkom pomáha budovať ich budúcnosť či samotné stavby už od roku 1925 a ich služby či produkty sú založené na špičkovej technológii a desaťročiach odborných znalostí o výrobkoch. Svoju popularitu si však postavili aj na pravidelných technologických novinkách, ktorými zásobujú aj slovenských zákazníkov. Medzi ne môžeme zaradiť aj nové minirýpadlá, kolesové rýpadlá či minibager.

S kolesovými rýpadlami aj na ťažší materiál

Mimoriadnej popularite sa tešia v poslednej dobe rýpadlá. V ponuke značky Caterpillar sa nachádzajú pásové a kolesové prevedenia rôznych veľkostí a výkonov. Kolesové rýpadlo je stroj určený na povrchové ťažby väčších objemov zeminy a nerastných surovín. Sú vyvinuté pre najvyššiu pohyblivosť, ktorá je podporená mimoriadnou silou pri prekládke. Tuhosť proti krúteniu zabezpečuje robustná kabína s hydraulickým zdvíhaním. Spoločnosť Zeppelin SK vám tieto stavebné stroje CAT dokážu dodať s prídavnými nástrojmi a príslušenstvom.

Skvelou voľbou a novinkou na trhu je napríklad kolesové rýpadlo Caterpillar MH 3022 s maximálnym dosahom 11 m a nosnosťou pri maximálnom dosahu 3,3t. Aj napriek tomu, že ide o menej robustného pomocníka, ktorý je vhodný aj pre menšie stavebné práce, môžete počítať so solídnym výkonom motora 129 kW. Ide o novú generáciu s vylepšením od celkovej konštrukcie po najmenší detail. Je vyrobený pre efektivitu a udržanie nízkych nákladov. Pozitívne prekvapí aj ticho a pohodlie kabíny. Zaručuje maximálnu flexibilitu a bezpečie pri práci.

Z kolesových rýpadiel nad 12 ton, ktoré sa vyznačujú väčším pohodlím pri nízkych prevádzkových nákladoch, patrí medzi horúce novinky Caterpillar M316F s max. rypnou hĺbkou 6,1 m, max. dosahom 9,4 m a výkonom motora 110 KW. Je vyrobený pre jednoduchú a príjemnú obsluhu. Výrobca zaručuje zaistenie vysokej presnosti a rýchlosti s optimálnou spotrebou paliva a nulovým dopadom na vašu efektivitu.

Nenápadní pásoví siláci pre pohodlie a nízke náklady

Minirýpadlá (pásové rýpadlá) rozdeľujeme na kategóriu 1 až 9 ton a 12 až 20 ton. V prvom prípade sa môžete pri značke CAT spoľahnúť na robustnú konštrukciu a široké využitie v mnohých aplikáciách. Ide o kvalitných a univerzálnych pomocníkov aj pri menších stavebných prácach. Obľúbenou voľbou zákazníkov je na našom trhu v poslednom období pásové rýpadlo Caterpillar 301,7 CR s maximálnou rypnou hĺbkou 2,54 m, maximálnym dosahom 3,49 m a výkonom motora 16,1 KW. Vyznačuje sa dlhou prevádzkovou životnosťou a nízkymi nákladmi na údržbu aj pri využívaní stavebného stroja na náročné práce. K dispozícii je aj široká ponuka lopát a iných hydraulicky poháňaných pracovných nástrojov.

Pásové rýpadlá 12 – 20 ton ponúkajú zvýšenú produktivitu s využitím lopát a iných prídavných zariadení. Skutočným silákom je Caterpillar 318F L s max. rypnou hĺbkou 6,58 m, maximálnym dosahom 9,16 m a výnimočným výkonom motora 91 KW. Je vybavený mnohými novými funkciami pre zvýšenie pohodlia a úsporu paliva. Ide o ideálny výber, ak hľadáte vyššiu produktivitu a komfort aj napriek jednoduchšiemu a citlivejšiemu ovládaniu. Vysoký výkon je vhodný pre presun väčšieho objemu kameňa, suti a zeminy aj pri vysokej rýchlosti práce.

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *