Motorky Triumph – motorky s charakterom

Jazda na motorke je vzrušujúca a upokojujúca zároveň, no nie je motorka ako motorka. To, čím sa jednotlivé značky od seba odlišujú, nie je len ich veľkosť či výrazné logo výrobcu. Je to ich skvelý a neopakovateľný dizajn, jedinečný zvuk motora a, samozrejme, výkon. Charakteristika, ktorá do bodky sedí na motocykle Triumph a je dokonalým odrazom filozofie výrobcu týchto úžasných strojov s vlastnou identitou.

Motorky Triumph – motorky s charakterom
Motorky Triumph – motorky s charakterom (zdroj: pixabay.com)

Niečo z histórie motoriek Triumph

Jedného z najväčších a najslávnejších výrobcov motocyklov – britskú spoločnosť Triumph Motorcycles Ltd – založil v osemdesiatych rokoch 20. storočia John Bloor. Urobil tak po tom, ako sa pôvodná spoločnosť Triumph Engineering dostala kvôli dlhom do nútenej správy. A hoci Bloor odkúpil od pôvodnej spoločnosti celé know-how, začal najprv s modernizáciou výroby, pretože pôvodné technológie neboli už v tom čase konkurencieschopné. Kúpou nových počítačom riadených strojov a plodnou spoluprácou s tímom dizajnérov a technológov sa na trhu čoskoro objavil ich prvý vlastný typ motora.

Úspech na seba nenechal dlho čakať a už v roku 1990 na autosalóne v Kolíne predstavila spoločnosť prvé modelové rady svojich trojvalcov a štvorvalcov. Po kozmetických úpravách svojich motoriek – väčšou trvácnosťou a kvalitou laku a tiež lepšou integritou motora a podvozku – tak svetlo sveta uzrel nový, robustný a veľmi odolný motocykel Triumph.

Čo môže ponúknuť Triumph dnes?

Hneď na úvod treba podotknúť, že filozofia značky Triumph bola vyrábať motorky, ktoré budú mať svoju vlastnú identitu a nekopírovať ani nenadväzovať na výrobu už existujúcich modelov. V súčasnej ponuke značky Triumph nájdeme elegantné Roadsters – motorky na cesty s väčšou silou, výkonom a masívnejším zvukom. Tento modelový rad disponuje 3 modelmi: Streeet Triple S, Street Triple R a Street Triple RS, z ktorých každý vyšší model je výkonnejší ako ten predchádzajúci.

Modelový rad Speed Triple, ako už z názvu vyplýva, je svižnejší, výkonnejší a s množstvom vylepšení. A potom je tu moderná klasika – Modern Classics so svojimi modelmi Triumph Bonneville pre všetkých, ktorým učaroval klasický dizajn legendárnych Bonneville motoriek. Sú kombináciou nadčasovej klasiky a moderných technológií.

Triumph Scrambler sú modely, v ktorých sa spája ikonický štýl Scramblera a nadčasová silueta Triumphu. Ich minimalistická zadná časť a urezaný dvojitý výfuk zavesený hore alebo dole je ich typickým znakom.

A nakoniec nesmieme zabudnúť na dobrodružné a veľmi obľúbené modely Triumph Tiger. S množstvom vylepšení a lepšou ergonómiou pre jazdca či lepšou odozvou motora Triple posúva tento modelový rad na celkom inú úroveň.

Väčšina tých, ktorí milujú motorky a jazdu na nich, nepotrebujú žiadne špeciálne dôvody, aby si občas urobili radosť okružnou či rýchlejšou jazdou. Jazda na motorke je oslobodzujúca, naučí jazdca pokore a intenzívnejšiemu vnímaniu svojho okolia. Aj tu však platí, že nikdy netreba podceňovať svoje sily.

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *