Tipy od ostrieľaných poľovníkov, ako sa pripraviť na lov

Úspech na love do značnej miery závisí od správnej prípravy, najmä ak ide o vašu prvú loveckú sezónu. Ak sa chcete dobre zabaviť a získať vytúženú trofej, pustite sa preto do výberu na základe dôležitých kritérií.

Tipy od ostrieľaných poľovníkov, ako sa pripraviť na lov
Tipy od ostrieľaných poľovníkov, ako sa pripraviť na lov (zdroj: unsplash.com)

Údržba a príprava zbrane

Prvá vec, na ktorú treba myslieť, je zbraň. Skontrolujte ju a vyčistite. Samozrejme, je lepšie to urobiť vopred, pretože môže byť potrebná aj jej údržba alebo dokonca oprava. Ak investujete do dobrej značky Blaser, môžete si starosti so zbraňou, jej používaním a údržbou ušetriť.

Okrem strelných zbraní e nezabudnite ani na nasledujúce poľovnícke vybavenie.

Poľovnícka optika

Optika výrazne uľahčuje lov a pomáha vám presnejšie určiť vzdialenosť k cieľu. Na kvalite streľby sa neoplatí šetriť, a preto sa odporúča vybrať si model od dôveryhodného výrobcu, aj keď sa náklady na dobrú optiku často rovnajú nákladom na zbraň. V dobrom online poľovníctve si ale určite vyberiete model za rozumnú cenu.

Dobrý nôž a sekera

Pre každého poľovníka je nôž malá ale nevyhnutná výbava. Neexistujú žiadne konkrétne odporúčania na jeho výber, hlavnou vecou je, aby bol ostrý a mali ste ho v pohodlnom puzdre vždy po ruke.

Rovnako ako nôž, aj sekera na love je potrebná a veľmi užitočná vec. S príslušnou zručnosťou dokážete s ňou vyriešiť veľmi veľa vecí. Samozrejme, tiež musí byť ostrá, ľahká a chránená.

Veľa tiež závisí od toho, v akom prostredí budete loviť, za akého počasia a na akú zver. S dobrou výbavou sa ale určite vy ani váš cieľ nestratíte.

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *