Je najvyšší čas vymeniť zimné pneumatiky za letné

Každý rok sú tu Vianoce skôr a skôr, no rovnako možno uvažujeme aj o nutnosti výmeny pneumatík na jar a na jeseň. Čože? Veď len teraz sme si nasadzovali zimné pneu, a opäť treba siahnuť po tých letných? Ak ich dezén už nevyhovuje platným normám, ešte dnes si vyhľadajte nové letné pneumatiky u overeného predajcu gúm.

Je najvyšší čas vymeniť zimné pneumatiky za letné
Je najvyšší čas vymeniť zimné pneumatiky za letné (zdroj: komerčný článok)

Nájdite svojho kráľa medzi letnými pneumatikami

Sú motoristi, ktorí značku pneumatík nemenia celé roky, pretože sú s ňou spokojní. Ani sa im netreba smiať, stará dobrá klasika nikdy nesklame a vedia, čo od svojich pneumatík v konkrétnych situáciách očakávať. No potom sú tu takí, ktorí sa tešia, ak môžu svoje opotrebované pneumatiky vymeniť za novú značku a vyskúšať si ich jazdné vlastnosti. Veď život je zmena a čo ak práve nový druh pneumatík prinesie aj nový pocit z cestovania?

S pribúdajúcimi teplými dňami je teda najvyšší čas skontrolovať odložené letné pneumatiky, posúdiť kvalitu ich dezénu a v prípade, že už nevyhovuje, nahradiť ich novými a plne funkčnými. Niekto tak musí spraviť raz za štyri roky, iný oveľa skôr, avšak šetriť sa rozhodne neoplatí, pretože za kvalitou nových pneumatík stojí aj naša bezpečnosť.

Ktorého výrobcu pneumatík si ale vybrať? Ak nakupujete v e-shope, nie je nič ľahšie ako si informácie o pneumatikách vyhľadať na internete či si letné pneumatiky v ponuke predajcu zoradiť podľa obľúbenosti u zákazníkov.

Letné cesty si pýtajú letné pneumatiky

Tak ako pozorujeme rozdiel medzi letným a zimným oblečením, sa rozdiely vyskytujú aj v zložení letných a zimných gúm. Pneumatiky sa totiž musia prispôsobiť aktuálnej teplote vozovky, no i jej ďalším vlastnostiam. V zime je tu ľad, sneh, soľný posyp, v lete je to rozžeravená vozovka či cesta pokropená prudkým letným lejakom…

Kvalitné letné pneumatiky vás podržia pri náhlom zabrzdení, odbočení, zrýchlení, a zároveň sú svojím materiálovým zložením prispôsobené vlastnostiam vozovky. Nikdy teda neriskujte, koledovali by ste si nielen o pokutu, ale v prípade vzniku poistnej udalosti aj o to, že vám poisťovňa náhradu škody neuzná. Iba jazda na predpísanom druhu pneumatík vás dokáže stopercentne upokojiť, zvlášť ak pneumatiky spĺňajú všetky vaše nároky na pohodlnú jazdu.

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *