Aké je vhodné oblečenie na motokros?

Zlákala vás jazda v náročnom teréne? Občas si potrebujeme zresetovať hlavu, tak prečo neskúsiť trocha dobrodružstva a adrenalínu práve na motocykli? Dôležité ale je správne sa na motokros obliecť.

Aké je vhodné oblečenie na motokros?
Aké je vhodné oblečenie na motokros? (zdroj: pixabay.com)

Motokrosové oblečenie s ochrannou funkciou

Keď si užívame divokú jazdu na motorke, nechráni nás nič okrem nášho anjela strážneho a kvalitného moto oblečenia. Zatiaľ čo v automobile sme „zabalení“ do plechu z každej strany, pri nešťastí na motorke dopadáme rovno na vlastné telo. Základom je teda nielen jazdiť bezpečne, ale sa tiež obliecť tak, aby sme sa cítili sebavedomo v každom ohľade. Jedna vec je výzor. Keď vlastníme vymakaný motocykel, chceme sa prezentovať aj naším športovým oblečením.

Motokrosové oblečenie pre ženy, mužov aj deti žiari farbami, reflexnými prvkami, nápismi, ale v prvom rade nás zaujíma kvalita jeho prevedenia a množstvo ochranných prvkov, ktoré majú na starosti postarať sa o najchúlostivejšie partie ľudského tela. Každý ocení výplň v oblasti lakťov, kolien alebo obličiek, zvlášť pri bolestivých pádoch. Samozrejme, všetky „airbagy“ nemôžu byť „zabudované“ len v samotnom motokrosovom oblečení, ale je potrebné ich doplniť ďalšími chráničmi. Nezabúdame na okuliare, prilbu, rukavice či pevnú športovú obuv na motokros.

V dobrom motokrosovom oblečení nebudete ako slon v porceláne

Myslíte si, že ak budete od hlavy po päty zahalení v moto oblečení, stratíte schopnosť voľne sa pohybovať a svoju jazdu si tak dobre neužijete? Ono to k tejto myšlienke aj celkom zvádza, pravda je však taká, že ako každé športové oblečenie, aj oblečenie na motokros sa vyrába s ohľadom na vysoké pohodlie svojho nositeľa.

Jazdec motokrosu sa vie obliecť do každého počasia a vždy sa bude vedieť komfortne pohybovať, nikde ho nič netlačí a zbytočne sa nespotí. Funkčné materiály odevov sa už postarajú o dobré odvetranie pokožky a o to, aby jazdec neprechladol, či sa trochu viac „zarosí“, alebo ho zachytí jarná či jesenná búrka.

Medzi oblečením na motokros sa nájde množstvo štýlových kúskov. Máte na výber, či budete sami ladiť zvršky a moto nohavice, alebo sa rovno rozhodnete pre moderné motokrosové dresy v celku, s ktorými budete na trati pôsobiť ako profesionál. Zlaďte k dresu chránič tela, chránič chrbtice či krku a počas jazdy vás neprekvapí ani nejaký ten pád. Chrániče na motokros sú certifikované a testované tak, aby ustáli aj tie najhrozivejšie pády.

Keď sa teda chystáte na nové výzvy či si hľadáte nového koníčka, motokros môže byť správna cesta, ako sa vyventilovať a overiť si svoje jazdecké schopnosti, ale len v prípade, že sa naň vhodne pripravíte.

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *