Ako vybrať tlačiareň ku vám domov?

Vyberať tlačiareň na domáce použitie je iné, ako vyberať zariadenie do kancelárie. Výrobcovia myslia na všetkých užívateľov a tak ponúkajú rôzne typy tlačiarní. Pri výbere zvažujte aj náklady na prevádzku, teda na tonery. Určite si teda overte aj to, koľko stojí náplň HP 300 alebo cartridge HP 301.

Ako vybrať tlačiareň ku vám domov?
Ako vybrať tlačiareň ku vám domov? (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Čo potrebujete tlačiť?

Môže to byť na prvý pohľad zvláštna otázka, ale mali by ste si ujasniť, na čo prioritne tlačiareň potrebujete. Pri výbere je dôležité vedieť, či potrebujete tlačiť hlavne texty, fotky alebo výkresy a v akom mesačnom objeme. Je totiž rozdiel, či budete tlačiareň využívať dennodenne alebo iba príležitostne. Ak máte v tom jasno môžete použiť špeciálne náplne HP 300.

Laserové tlačiarne pre tlač textu

Laserové tlačiarne sa najčastejšie využívajú na čiernobielu tlač textu. Pochopiteľne je možné využiť ich aj na tlač obrázkov a fotiek, ale farebné laserové tlačiarne sú nákladnejšie a neposkytujú najvyššiu kvalitu tlače. Čiernobielu laserovú tlačiareň by ste si mali vybrať ak potrebujete tlačiť veľké množstvo textov. Výhodou je rýchlosť tlače a tiež priemerná cena za výtlačok, pričom sa slušná kvalita dosiahne prakticky na všetkých typoch papiera.

Atramentová tlačiareň pre kvalitné fotky

Atramentové tlačiarne sú cenovo dostupné a kupujú sa hlavne vtedy, ak chcete dosiahnuť vysokú kvalitu tlače fotiek, obrázkov a podobne. Samozrejme je potrebné vybrať si konkrétny model, ktorý bude napĺňať vaše potreby a tiež zabezpečiť kvalitný papier. Fotky môžete doma tlačiť aj na fotopapier, ktorý je bežne dostupný, ako napríklad aj lacné cartridge HP 301 s atramentovou technológiou. V sortimente sú čierne aj farebné náplne do atramentovej tlačiarne, pričom každá sa dá vymeniť samostatne podľa potreby, keď sa daná farba minie.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *