Keď servis, tak autorizovaný

Kto by nemiloval auto, na ktoré musel dlhšie odkladať? Kto by nemiloval auto, ktoré druhým naznačuje status majiteľa? Nech spadáte do ktorejkoľvek kategórie vlastníkov, z času na čas budete aj vy potrebovať vozidlo opraviť alebo skontrolovať. Prečo sa zveriť do rúk autorizovanému servisu vozidiel?

Keď servis, tak autorizovaný
Keď servis, tak autorizovaný (Foto: PR)

Na servise vozidiel sa šetriť neoplatí

Poviete si, načo vyhľadať autorizovaný servis, keď môj sused mi opraví auto oveľa výhodnejšie? Táto úspora však môže byť iba relatívna, pretože s odstupom času sa na vozidle začne zjavovať tá istá chyba opakovane. Alebo sa problém vynorí tam, kde ste ho nečakali, a to iba preto, že bola nesprávne odhadnutá porucha.

autorizovanom servise by sa vám toto nestalo. Keďže jeho pracovníci manipulujú s autami na základe odporúčaní výrobcov a poznajú detailne ich stavbu a súčiastky. Nehovoriac o tom, že i diagnostika cez počítač je oveľa presnejšia, než vám poskytne váš sused svojím pozorným okom alebo univerzálnym diagnostickým programom. Výhodou využívania služieb autorizovaného servisu vozidiel je napríklad aj to, že vám pri online diagnostike v aute aktualizujú softvér, čím sa zvyšuje spoľahlivosť systémov.

Poctivý servis vám vždy dodá presnú fakturáciu za svoje služby s podrobným rozpisom úkonov a náhradných súčiastok, ktoré sú, samozrejme, originálne a v úplnej synergii s vaším vozidlom. Servis vozidiel u autorizovaných predajcov vás ale v konečnom dôsledku nevyjde oveľa drahšie ako u nezávislých opravárov, ktorí si môžu účtovať aj za úkony a súčiastky, s ktorými sa vaše vozidlo ani vôbec nestretlo, a ešte sa napokon na vašom aute aj odvezú na nákupy či na výlet.

Servis vozidiel, ktorý je na úrovni

Dnes už musíme myslieť na také množstvo povinností, že iba málokto si nájde čas a chuť na sledovanie opotrebenia niektorých druhov súčiastok vo svojom vozidle. Mnoho ľudí si doteraz myslí, že vymeniť starú za novú treba iba vtedy, keď sa pokazí. Kto sa však zverí do rúk autorizovanému servisu, môže sa spoľahnúť na to, že po uplynutí doby, ktorú odporúča výrobca, budú opotrebované diely nahradené novými, a to všetko v rámci noriem a manuálov.

A čo v prípade, že sa vozidlo pokazí? Využite všetky bonusy, ktoré sa s autorizovaným servisom spájajú, a nechajte si vozidlo bezplatne odviesť do servisu a v bezchybnom stave zasa doviesť domov. Dokonca vám na istý čas môže byť zapožičané náhradné vozidlo, a tak nemusíte tých pár dní cestovať do práce MHD alebo taxíkom.

V poctivom servise vždy dokážu odhadnúť, koľko bude oprava trvať, a v prípade, že sa v priebehu opráv natrafí na ďalšiu poruchu, budete o tom ako majiteľ auta telefonicky informovaní. Využívať služby autorizovaných servisov teda nie je otázka peňazí, ide tu o princíp.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *