5 tipov na kino novinky pre mužov na apríl 2017

Druhý jarný mesiac v roku so sebou priniesol množstvo nových vecí – príjemne sa otepľuje, počasie sa umúdrilo a my sa cítime oveľa sviežejšie ako v zimných mesiacoch. Dni sa predlžujú a noci skracujú, preto dokážeme vykonať viacero činností ako v chladnom období. Napriek tomu, že večer býva neskôr, svetlo by nás nemalo odradiť od pozretia dobrého filmu, pri ktorom si dokážeme oddýchnuť, prídeme na nové myšlienky alebo pozdvihne ducha a motivuje k realizácii nových životných projektov. Práve pre spomínaný účely vám prinášame mesačnú dávku filmových tipov, ktoré sú na to ako stvorené.

The Fate of the Furious

Rýchlo a zbesilo 8 (The Fate of the Furious)

Osma časť akčnej série filmov s najrýchlejšími autami a krásnymi ženami pokračuje. Dominicovi Torettovi, skúsenému pouličnému autičkárovi a gangstrovi, skríži cestu nebezpečne atraktívna kyber – teroristka Cipher. Podľahne slabosti pre krásnu ženu a  opustí starý rodinný klan. Perfektné vodičské zručnosti, šikovnosť Toretta a prefíkanosť Cipher naruší záujmy rodinného klanu, ktorý sa cíti ohrozený novými nepriateľmi. Hobbs, nový líder klanu, nenechá nič na náhodu a na pomoc prizve Deckarda Shawa – kriminálnika, ktorý mal zhniť vo väzenskej cele. Adrenalín stúpa, o akciu je postarané!

Premiéra v kinách: 13. 04. 2017
Hodnotenie: zatiaľ bez hodnotenia

The Circle (The Circle)

Nadnárodná korporácia The Circle sa stará o pokoj, mier a harmóniu sveta. Pozná riešenie na každý problém. Členovia spoločnosti sú spokojní, šťastní a nič im nechýba – nikde nehrozí hlad, choroby alebo nedostatok životného priestoru. Ľudia tvoria veľkú svetovú komunitu, kde každý pozná každého, zdieľajú šťastie, radosť, ale i úzkosť, smútok alebo neúspech. Dovolíte high tech spoločnosti, aby sa o vás postarala na úkor vlastného súkromia?

Premiéra v kinách: 27. 04. 2017
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Stáť pevne (Rester vertical)

Leo prichádza z ruchu mesta do pokojného vidieka, aby sa mohol venovať pozorovaniu vlčích svoriek. Stretne sa so sympatickou pastierkou Máriou. Spoločná noc neostane bez následkov a Leo bude o pár mesiacov čerstvým otcom. Leo a Mária žijú v dedinskom dome s jej otcom. Celá dedina sa javí ako podivná s čudnými rituálnymi praktikami, ktoré nikde inde nemožno vidieť. Leo sa popri svojráznych obyvateľoch potápa do vlastnej zvrátenosti mysle. Nič už nie je také ako bolo predtým… prídete na chuť alternatívnemu filmu, ktorý sa vyčleňuje zo zoznamu filmov s očakávaným scenárom?

Premiéra v kinách: 20. 04. 2017
Hodnotenie podľa CSFD: 57%

Chatrč (The Shack)

Mack ide s rodinou a priateľmi na pár dňový výlet do Oregonu. Život a fungovanie jeho rodiny sa zmení od chvíle, ako jeho najmladšiu dcéru Missy unesie lienkový vrah. Polícia a vyšetrovacie jednotky pátrajú do posledných síl, no po zmiznutom dievčatku niet ani stopy. Vrah po sebe zanecháva len zopár málo čitateľných dôkazov na určenie, kde mohol Missy zavliecť. Mack stráca pôdu pod nohami. Po dlhšom čase, keď sa pátranie spomalí, Mack dostane záhadný odkaz od Tato, aby prišiel do chatrče. Zúfalý otec nevie čo robiť a preto sa vydá na cestu do Oregonu a do chatrče, kde našli Missino zakrvavené oblečenie. Prichádza na miesto svojho najväčšieho smútku, aby sa zmieril s Bohom a dal mu odpovede na nezodpovedané otázky. Fikcia? Nevadí, o to viac nás núti príbeh zamyslieť sa nad tým, čo je v našom živote dôležité a akú úlohu v živote zohráva viera.

Premiéra v kinách: 13. 04. 2017
Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia

Vlk z Královských Vinohrad (The Wolf from Royal Vineyard Street)

Každá doba má ľudí, ktorí vyčnievali z radu a odmietali byť uniformní, chceli robiť veci po svojom a zanechali po sebe jedinečnú stopu originality. Posledný film Jana Nemce, režiséra, ktorý otvorene kritizoval súčasného českého prezidenta Miloša Zemana, zachytáva cestu filmára za kariérnym a osobným úspechom. Doma, v Česko – Slovensku sa mu nedostalo dostatok priestoru pre  prácu, do ktorej dával celú dušu. Emigroval do USA, kde si našiel vlastný recept na úspešný život bez politickej cenzúry názorov a so slobodným presvedčením, že ako silný jednotlivec sa dokáže presadiť aj v prítomnosti veľkej konkurencie.

Premiéra v kinách: 20. 04. 2017
Hodnotenie podľa CSFD: 59%

Foto: Rýchlo a zbesilo 8 (The Fate of the Furious)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *