Poznávacie zájazdy nás vzdelávajú miesto učebníc

Geografia a dejepis nepatria k obľúbeným predmetom v škole, avšak všetko sa dá zachrániť. Stačí vycestovať na poznávací zájazd, kde sa oddych spája s poznávaním histórie a neznámych krajín, a čo nás kedysi nudilo, nás zrazu môže úplne fascinovať.

Poznávacie zájazdy nás vzdelávajú miesto učebníc
(zdroj: komerčný článok)

Jeden kvalitný poznávací zájazd lepší ako celá kniha

Princípom poznávacích zájazdov je vycestovať na miesta, ktoré pútajú bohatou históriou, geografickými, gastronomickými či folklórnymi zaujímavosťami, a spojiť príjemné s užitočným – odpočinok aj vzdelávanie. Na poznávacom zájazde nejde len o spoznávanie prírodných či kultúrnych pamiatok, ale nachádza sa tu aj priestor na oddych a individuálny program turistov. Polovicu dovolenky tak môžete stráviť vylihovaním na pláži a druhú časť cestovaním po turisticky atraktívnych miestach s vyškoleným sprievodcom, ktorý má vždy v rukáve veľa zaujímavostí a odborných faktov. Mnohé z nich nenájdete ani v učebniciach. Na poznávacom zájazde sa prejdete po miestach, kde sa pred mnohými stovkami rokov písala história, nasajete špecifickú atmosféru a z dovolenky sa vrátite nielen s krásnymi fotografiami, ale aj vlastným názorom na krajinu a jej osobitosti. Je lepšie raz zažiť ako stokrát počuť.

Zámky, vínne cesty, festivaly. Spoznajte celý svet!

Poznávacie zájazdy môžu trvať jeden, dva dni, ale aj celý týždeň alebo dva. Ak máte v pláne celú dovolenku stráviť aktívne, potom je pre vás najvýhodnejší dlhší poznávací zájazd, ktorý vás na dlhšiu dobu vytrhne z reality všedných dní a pracovného stereotypu. Oddýchnete si aj spoznáte lokalitu, do ktorej vycestujete. Ak vám stačí jeden konkrétny zážitok, potom vás určite nadchnú rôzne druhy gastronomických festivalov – vínne cesty, pivné festivaly, ďalej karnevaly, silvestrovské noci, vianočné trhy alebo zájazdy za historickými pamiatkami, ako sú hrady a zámky. Poznávať môžete hory aj národné parky nielen v zahraničí, ale aj u nás, na Slovensku. Na poznávacom zájazde majú svoje miesto aj starší či rodiny s malými deťmi. Program je prispôsobený všetkým účastníkom zájazdu, preto sa nestane, že sa pre vás prehliadka atrakcií stane utrpením, a nie celoživotným zážitkom. Vyberte si poznávací zájazd do preferovanej krajiny a spoznajte ju do detailov.

Komerčný článok