Do čoho je NAJLEPŠIE INVESTOVAŤ PENIAZE, aby vám len nestáli na účte

Ak ste už muž v najlepších rokoch a máte čo-to našetrené, tak ste určite premýšľali nad tým, že by ste mali svoje peniaze zhodnocovať. No a určite ich nezhodnotíte tým, že vám budú ležať na účet s úrokom maximálne 0,5%. Tak prečo ich neinvestovať do niečoho hmotného, na čom môžete v budúcnosti zarobiť, prípadne si z toho vyrobiť pasívny príjem. V dnešnom článku vám dáme tipy na veci, do ktorých sa naozaj oplatí investovať a pomôže vám to ku obehu peňazí.

Do čoho je najlepšie investovať peniaze, aby vám len nestáli na účte

Vyhnite sa investovaniu cez banky

Keď v bankách vidia, že máte na účte vyšší obnos peňazí alebo si v hotovosti vkladáte na účet, okamžite vám dajú odporúčania a príležitosti na vkladanie peňazí do investičných fondov. Podľa nášho názoru to ale nie je najlepší spôsob investovania. Prečo?

V prvom rade – čím viac dostane zamestnanec banky investorov, tým sa jemu navýši zisk, takže je jasné, že na to bude presviedčať množstvo ľudí, aj keď to je podľa jeho názoru nie najlepší spôsob investovania. V druhom rade to môže byť nedostatočná informovanosť a kvalifikácia vykonávať pre klientov takéto služby. Jednoducho to robia iba pre peniaze a čerpajú znalosti čisto len z teórie, nie z praxe.

Akcie a nehnuteľnosti

Tu sú konkrétne veci, do ktorých sa naozaj oplatí investovať a viete z nich vyťažiť množstvo peňazí. Asi najznámejšie sú práve investície do akcií. Oplatí sa do nich investovať hlavne z dlhodobého hľadiska, preto nečakajte zisky hneď. Na trhu nájdete akcie svetoznámych nadnárodných spoločností aj menších firiem, ktoré vás môžu prekvapiť.

Náš tip: Finax ponúka v priemere o 4% vyšší ročný výnos a nulové dane z výnosu, čo nákupná poradňa v recenzii na Finax potvrdzuje.

Po akciách veľa ľudí investuje práve do nehnuteľností. Môžu to byť domy, byty, bytovky, akékoľvek priestory alebo polyfunkčné budovy. Príjem tu tvoríte dvoma spôsobmi, z ktorých si nemusíte vyberať – môžete zarobiť na oboch. Najprv sa tieto priestory prenajímajú, kedy si vytvoríte pasívny príjem a o pár rokov môžete nehnuteľnosť predať a opäť na tom zarobiť väčší obnos peňazí.

Náš tip: Zvážte investovanie do kryptomien, najznámejšia mena Bitcoin stále rastie. Využite vstupný bonus za registráciu a získajte Bitcoin zadarmo.

Foto: ilustračné – zdroj pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *