Marec prišiel s bohatou ponukou filmových žánrov

S príchodom marca sa znovu môžeme tešiť na dlhšie a teplejšie dni v prítomnosti Slnka. Rovnako je mesiacom kníh. Preto sme sa rozhodli, že vám ponúkneme niekoľko filmových umeleckých diel, ktoré vás unesú z bežnej reality do iného sveta – ateliéru, na cesty, demokratické pochody alebo za hranice domovského štátu. Príjemne sa usaďte a vychutnajte si niektorý z týchto filmov v najvyššej HD kvalite.

Marec prišiel s bohatou ponukou filmových žánrov
Marec prišiel s bohatou ponukou filmových žánrov

Tlumočník (Tlumočník)

Dejová línia predstavuje bizardnú situáciu – starší pán hľadá vraha svojho otca z druhej svetovej vojny. Zaklope na dvere synovi nebohého vraha. Dozvedá sa, že jeho otec je už dávno po smrti. Napriek nevraživosti a škaredej minulosti, ktorá oboch ľudí stretla, sa dvaja páni vyberú na cestu odhalenia, ktorá zmení obom životy.

Hodnotenie podľa CSFD: 66 %
Premiéra v kinách: 01. 03. 2018

Bratříček Karel (Bratříček Karel)

Karel Kryl je poprednou osobnosťou, ktorá zohrala významnú úlohu v bývalom komunistickom režime pre nastolenie demokracie v spoločnosti. Jeho hlas bol predvojom pre odvahu a nádej režimom obmedzených ľudí zmeniť spoločnosť. Riskoval profesionálnu kariéru speváka, aby bojoval za práva slobody a demokracie. Jeho odkaz o slobode slova a prejavu znie v našich srdciach dodnes.

Hodnotenie podľa CSFD: 85 %
Premiéra v kinách: 01. 03. 2018

Nikdy si tu nebol (You Were Never Really Here)

Joe, bývalý profesionálny vojak, sa živí nebezpečnou prácou – pátra po nezvestných mladých ženách, ktoré sa stali obeťami prostitúcie a zachraňuje ich pred nútenou prácou za peniaze. Jedného dňa dostane príkaz od senátora, aby našiel jeho dcéru vo verejnom dome, kde praktizujú pedofíliu. Joe zisťuje, že jeho misia záchranou mladého dievčaťa nekončí – prenikne do vetiev organizovaného zločinu a odhaľuje pravdu, hoci aj s rizikom svojho života.

Hodnotenie podľa CSFD: 77 %
Premiéra v kinách: 01. 03. 2018

Sloboda (Freiheit)

Nora je unavená štyridsiatnička, ktorá sa odhodlá na zásadnú zmenu života. Odíde zo zabehaného rodinného kruhu s manželom a deťmi. Z Berlína cestuje do Bratislavy, kde začne žiť novú časť jej identity – slobodnú a nekonvenčnú ženu bez predsudkov. Vráti sa k svojej rodine alebo nadobro opustí rutinu?

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 22.03. 2018

Rodin (Rodin)

Auguste Rodin je nadaný sochár a umelec, ktorý znázorňuje krásu ľudského tela v každom detaile. Pracuje na veľkej zákazke, pri ktorej sa zoznamuje s mladou a nadanou žiačkou. Krása mladej ženy mu počarí natoľko, že sa z asistentky stane milenka a neskôr partnerka. Pretrvá vzťah staršieho muža a mladej ženy?

Hodnotenie podľa CSFD: 58 %
Premiéra v kinách: 22.03.2018

https://www.youtube.com/watch?v=AxnsnNqN36I

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *