Štyri rôzne štýly kancelárie – Ktorý sa hodí pre tu vašu?

Skôr, ako sa pustíte do vybavovania vašej kancelárie, mali by ste si vybrať štýl, v akom bude vaša kancelária zariadená. Určenie si štýlu je veľmi dôležité. Pýtate sa prečo? Bude pre vás kľúčom, podľa ktorého budete jednotlivé kusy nábytku, ale aj doplnky, vyberať. To dodá vašej kancelárii pekný vzhľad, vďaka ktorému sa budete cítiť príjemne.

STYLY_main

Z čoho vyberať?
Štýlov, v ktorých môžete vybaviť vašu kanceláriu je samozrejme celá rada. Kreativite sa medze nekladú, takže je len na vás, ktorý si vyberiete. Pre tých, ktorý ale potrebujú trochu pomôcť, prikladáme menší prehľad.

Štyri štýly kancelárie:

  • Klasický (neutrálny)
  • Rustikálny (luxusný)
  • Moderný
  • Podľa druhu činnosti

STYLY_2Pod klasickým štýlom si môžete predstaviť kanceláriu, na ktorú natrafíte veľmi často. Kanceláriu, ktorá nenadchne, ale ani neurazí. Obsahuje nie príliš nápadné kusy nábytku, ktoré môžete kombinovať veľmi ľahko. Len by ste si mali dávať pozor na to, aby nábytok bol vyrobený z toho istého materiálu takej istej farby. Tento typ kancelárie sa najviac hodí pre radového zamestnanca.

Naopak rustikálny štýl kancelárie sa hodí pre pracovníkov na vedúcich pozíciách. A to najme kvôli tomu, že k tomuto štýlu sa viaže luxusnejší nábytok. Môže ísť o stoly a skrine z masívu, alebo rovno aj starožitný nábytok. Ten by v kancelárii radového zamestnanca vypadal príliš honosne. Ak ste ale vedúci alebo majiteľ firmy, nebojte sa zabrúsiť do tohto štýlu. Na vašich obchodných partnerov určite urobíte dojem.

Pre tých, ktorý idú radi s dobou
STYLY_3Moderný štýl sa hodí pre šéfov, ale aj pre nižšie postavených zamestnancov. Moderné kancelárie sa vyznačujú určitou strohosťou interiéru, ale aj použitím moderných materiálov. Drevo či drevotriesku veľmi často nahrádza sklo alebo plast. Častá je aj výrazná hra s farbami a doplnkami. Takéto kancelárie bývajú veľmi šmrncové, avšak ich nevýhodou je to, že čím modernejšie sú v danej chvíli, tým menej modernejšie sú za pár rokov. Chýba im nadčasovosť, preto budete musieť interiér takejto kancelárie skorej vymeniť.

Niečo priamo pre vás
STYLY_1Kanceláriu si môžete vybaviť aj podľa toho, čomu sa venujete. Ste architekt? Potom nábytok doplňte o makety domov či výkresy. Ste grafik? Potom by vaša kancelária mala byť malou galériou. Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Ak si kanceláriu zariadite podľa oboru v ktorom pracujete, určite neurobíte krok vedľa.

Ak ste si určili štýl, máte z polovice vyhraté. Teraz už sa môžete vrhnúť do vyberaní nábytku. Kancelárske kreslá a stoličky, stoly, pracovné stoličky a kreslá, ale aj sedacie súpravy. To všetko by sa malo do vašej kancelárie zmestiť a malo by sa vzájomne dopĺňať.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *