Precvičte si telo na elektrobicykli

Elektrobicykel alebo e-bike si začalo všímať čoraz viac začínajúcich i pokročolých športovcov. Pomôžu vám popracovať s výdržou alebo prekonávať väčšie vzdialenosti či náročnejší terén.

Precvičte si telo na elektrobicykli

S elektrobicyklom ušetríte
K hlavným výhodám používania elektrobicykla patrí jednoznačne fakt, že doň nemusíte kupovať pohonné hmoty (ušetríte aj životné prostredie!) a zúčastňovať sa s ním na pravidelných kontrolách. Tiež vám odpadá povinnosť platiť si zaň poistku alebo si dokonca spraviť vodičský preukaz, čo je výborná správa pre všetkých, ktorí chcú ušetriť. Zadovážiť si kvalitný elektrobicykel vás nevyjde tak draho ako zadovážiť si auto. A najmä pokiaľ hľadáte dopravný prostriedok, s ktorým sa potrebujete premávať len do práce či na nákup alebo hľadáte hračku na trávenie voľného času, elektrobicykel sa núka ako to najlepšie riešenie. Jeho motorček využívate iba vo chvíľach, keď treba viac zabrať, rýchlostne alebo výkonnostne, takže sa nemusíte obávať, že do práce prídete celí zmorení a pol dňa to budete rozdýchavať. Elektrobicyklu sa potešia aj pohybovo menej zdatní starší alebo chorí ľudia, ktorým motorček podá pomocnú ruku napríklad pri nosení ťažkých nákupov.

Platíte za kvalitu
Elektrobicykle sa vyrábajú pre rôzne účely a terény, čo sa, samozrejme, odráža aj na cene. Nenechajte sa pomýliť, elektrobicykle nevyužívajú len cyklisti začiatočníci, ale aj pokročilí športovci, ktorí vďaka sile motora precvičujú svoju vytrvalosť. Kvalitné elektrobicykle ponúka napríklad stránka kubicasport.eu, nájdete ich tam usporiadané podľa jednotlivých kategórií. Mestské e-bicykle, trojkolky s motorčekom, elektro-hardtail, celoodpružené, crossové a trekkingové elektrobicykle alebo aj cestné e-bicykle. Sami si vyberiete to, čo potrebujete. Údržbu takéhoto tátoša zvládnete aj sami, no pokiaľ sa bojíte, radi vám pomôžu v každom servise a v prípade, že budete potrebovať vymeniť nejaký komponent v dôsledku opotrebenia, hravo ho zoženiete. Kvalitný elektrobicykel nevydáva nijaký výrazný zvuk, takže nepobudíte celé sídlisko.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *