Začíname s cvičením: Najdôležitejšie je začať a vydržať!

Vždy vás lákalo mať vypracované telo len kvôli tomu, že ženy na to letia? Takéto telo, samozrejme, môžete mať aj vy.. avšak nie je to len tak. Cesta k vypracovanému telu je dlhá, no ak sa do toho pustíte, nebudete ľutovať.

Začíname s cvičením: Najdôležitejšie je začať a vydržať!

K vypracovanému telu potrebujete aj trochu snahy a pevnú psychickú stránku. Áno, psychickú stránku, nie fyzickú. Ide o to, že na cvikoch je najdôležitejšie začať a vydržať. Najlepšie je začať s nejakou motiváciou, ktorá vás bude hnať dopredu. Ani najlepší kulturisti nesedeli na zadku. Preto vám v týchto článkoch budem ujasňovať, ako začať, ako cvičiť a stravovať sa. Ako posilniť vašu myseľ a sústredenosť výživovými doplnkami, ktoré vám dodajú energiu počas posilňovania a zvýšeného výkonu.

cvičenieVeľa ľudí si myslí, že cvičenie je jednoduché. A viete čo? Cvičenie JE jednoduché.. avšak ťažké sú začiatky. Ak neviete zdvihnúť zadok, odporúčam nájsť si kamaráta, ktorý vás donúti! Nezabúdajte, že cvičiť chcete! Prekonávajte sa a ani sa nenazdáte, a budete vidieť výsledky.

Ako motiváciu sme vám už na našej stránke odporúčali 5 filmov, ktoré vás motivujú, viac o nich si môžete prečítať v článku Top 5 inšpiratívnych športových filmov, ktoré vás motivujú.

Teraz začneme s trochu praktickejšou časťou, na ktorú zrejme čakáte, avšak, začnem vecou, ktorá sa vám možno nezdá, no je najdôležitejšia strava!

Strava je základ!

Pamätajte si, ak vydržíte svoju diétu, vydržíte cvičiť stále. Stravu musíte rozvrhnúť podľa toho, či chcete naberať alebo zhadzovať. Ku strave sa znova vrátime, avšak až v iných dieloch, pretože to je téma, ktorú treba preberať dlhšie, aby každý pochopil. Nie je ťažké dodržovať diétu, je ťažké vzdať sa tučných jedál a sladkých nápojov, ktoré vám logicky moc neprospievajú.

Ak máte problém udržať svoj mlsný jazýček na uzde, pomôcť môže aj kvalitná slovenská káva. Tá vám pomôže. Tu však pozor na správnu prípravu. Vedeli ste, že tzv. turecká káva je najhoršia pre naše srdce a žalúdok? Odborníci na prípravu kávy odporúčajú na základe testu kávovarov automatické kávovary. Vďaka nim je príprava kávy rýchla a viete dosiahnuť chuť originálnej šálky kávy ako z kaviarne.

Cvičenie nebude bez potu

Cvičenie sa bude deliť na posilňovacie a zhadzovacie dni. Predsa nechceme len zhodiť, ale aj nejaké to kilečko v podbe svalov nabrať. Budú sa striedať po dňoch a prečo vám hneď vysvetlím. Po posilňovacom dni ľudský organizmus potrebuje oddych, pretože svaly sa rozširujú počas spánku a oddychu a nie počas posilňovania. Preto keď pôjdeme zhadzovať, teda napríklad behať, budeme prakticky oddychovať ale aj pracovať, pretože svaly sa nachádzajú pod vrstvami tukov, ktoré potrebujeme zhodiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *