Ženy vo vzťahu – čo naozaj potrebujú od muža?

Ak už ste našli konečne tú pravú a myslíte si, že s ňou strávite celý život, tak je jasné, že si ju chcete za každú cenu udržať. Počas vzťahu príde množstvo prekážok, problémov a situácií, ktoré ho preveria. Základom je, aby ste svojej partnerke dávali to, čo naozaj potrebuje. No čo to je?

Ženy vo vzťahu – čo naozaj potrebujú od muža? (Foto: unsplash.com)

Ocenenie

Muži si často myslia, že ženy potrebujú k spokojnosti hlavne hmotné veci – darčeky, dovolenky… No nie je to úplne tak (samozrejme, sú aj výnimky). Ženy od mužov vyžadujú hlavne to, aby ich citovo podporovali. Chcú, aby v nich muži verili a keď sa snažia dosiahnuť nejaký cieľ alebo si splniť sen, tak by ich mali polovičky naplno podporovať. Zároveň myslite na to, že ženy a muži hovoria často inými jazykmi, takže sa snažte dať partnerke najavo svoje pocity priamo.

Dôveryhodnosť

To potrebujú hlavne ženy, ktoré sa vo svojich predošlých partneroch niekoľkokrát sklamali. Vzťah funguje primárne na dôvere a ak tam nie je, tak partneri dlho spolu nevydržia. Nedávajte žene priestor na pochyby, špekulácie alebo žiarlivosť. Uistite ju, že je pre vás tá pravá, že máte oči len pre ňu a ukážte jej to nie len slovami, ale aj skutkami. Ženy ocenia, keď pre urobíte niečo navyše alebo ju odbremeníte od nejakých povinností.

Bezpečie

Tak, ako je pre nás vytvárané bezpečie už v detstve, tak by to malo pokračovať aj v dospelosti a v partnerskom vzťahu. Vytvorte pre ženu „náruč“, do ktorej sa bude rada vracať, v ktorej sa bude cítiť bezpečne, dokáže povedať všetky svoje názory, myšlienky aj obavy. Keď vám žena povie niečo, čo ju trápi, tak sa jej za to nevysmievajte, ale ubezpečte ju, že to bude v poriadku a snažte sa nájsť spoločné riešenie. Takéto správanie žena ocení a bude vedieť, že aj v budúcnosti sa vám môže so všetkým zdôveriť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *