4 tipy podľa ktorých si vyberiete obraz do bytu

Podľa čoho vybrať obraz do bytu? To je otázka, ktorú si pri zariaďovaní bývania položia mnohí, pre ktorých je umenie nezbytnou súčasťou domácej pohody. My sme sa ju spýtali za vás. Chcete poznať odpoveď? Tak čítajte.

4 tipy podľa ktorých si vyberiete obraz do bytu

Symbióza srdca a rozumu
Srdce a rozum sa v umení snúbi akosi automaticky. Jedno aj druhé by ste mali zapojiť aj pri výbere obrazu. Vnímajte svoj pocit z diela – musí vám jednoducho sedieť, musíte vedieť a cítiť, že obraz, na ktorý sa pozeráte, jednoducho chcete mať doma. Dobrým signálom je, ak vám okamžite napadne aj miesto, kde by ste obrazy na plátne do interiéru umiestnili a kam by sa najviac hodili.

Farby podľa interiéru
Farby obrazu voľte podľa toho, čo od neho očakávate. Rozhodujte sa aj podľa interiéru. Ak je tento skôr jednoduchší a konzervatívnejší, nemá priveľmi zmysel narúšať ho kontrastnými farbami alebo vzormi. Tie sa hodia skôr do modernejšie ladeného interiéru. Treba si tiež uvedomiť, že do každej izby pasuje charakterovo iný obraz – moderný obraz do spálne by každopádne nemal byť príliš vyzývavý, skôr by mal ladiť s celkovým rázom izby. Naproti tomu obývačka znesie aj vyzývavejší druh obrazov.

Vhodná téma
Obraz musí v miestnosti ladiť nie len farebne, ale aj tematicky. Opatrne by ste mali narábať najmä s obrazmi, na ktorých sú vyobrazené hoc aj jemné akty. Tie sa hodia skôr do súkromia a uzavretejších priestorov, napríklad do spálne, určite skôr ako do obývačky alebo kuchyne. Môžete vystaviť aj svoje vlastné foto na plátno, dávajte si akurát pozor, aby celá kompozícia nevyznela priveľmi individualisticky. Aj obraz totiž môže o vás mnohé napovedať.

Aj ručne maľovaná reprodukcia pôsobí originálne
Ak si potrpíte na originalitu, nechajte si obraz namaľovať. Je to finančne schodnejšia cesta ako kupovať originálne diela svetových umelcov. Reprodukcie Moneta či Renoira sú dlhodobo obľúbené, poteší však aj obľúbená krajinka či výjav od neznámeho, no talentovaného umelca.

Text: PR, foto: perfektneobrazy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *