Vyberte si ideálne topánky k obleku

Veľa z nás si vytiahne oblek zo skrine naozaj iba pri výnimočných príležitostiach, ale výnimkou nie sú ani muži, pre ktorých sú obleky „montérkami“. Už mama Forresta Gumpa vedela, aké sú topánky dôležité a ak chcete urobiť naozaj dobrý dojem, pri výbere topánok si dajte pozor na toto.

Vyberte si ideálne topánky k obleku

Farba je dôležitá
Prvou zásadou je, že topánky by mali byť rovnakej farby ako opasok – odtieň nemusí byť identický, ale ak máte béžové topánky Gabor a k ním tmavohnedý opasok, vyzerá to zle. Snažte sa čo najviac trafiť odtieň topánok a opaska. Ďalej by ste mali vedieť, že hnedé topánky sa k čiernemu a sivému obleku nehodia, k týmto farbám si obujte vždy čierne topánky. Ak máte oblek tmavomodrý či hnedý, nič nepokazíte, ak si k nemu obujete čierne topánky, ale hnedá obuv bude vyzerať oveľa lepšie.

Dajte si pozor, aby vás netlačili
Ak nemáte skúsenosti s kupovaním elegantných topánok ako Rieker či Baťa, môže sa stať, že aj keď sa vám veľkosť po krátkej skúške bude zdať dobrá, po pár hodinách budete mať pocit, že máte nohy vo zveráku. Preto, keď si topánky obujete, natlačte prsty čo najviac k špičke a ak sa vám medzi zadnú časť a pätu zmestí váš prst, je to správna veľkosť.

Nevymýšľajte a stavte na klasiku
Dnes nájdete veľa nových typov topánok – špicaté, tzv. krokodílky, s bielymi podrážkami či mokasíny so strapcami. Ak chcete vyzerať super, stavte na klasiku – oblá jemne predĺžená špička a šnurovanie je zárukou úspechu. Tento štýl topánok sa volá Oxford, takže budete vyzerať ako anglický gentleman.

Pár tipov na záver
V jednoduchosti je krása, preto najlepšou farbou košele, akú si môžete vybrať, je biela. Zabudnite na všetky nevkusné červené, modré či ružové farby a berte bielu. Košeľa musí mať dlhé rukávy, aj keď je vonku 40°C, v prípade núdze si ich potom môžete vyhrnúť. Čo sa týka hodiniek, tak by mali mať kožený náramok ideálne v rovnakej farbe ako opasok a topánky. Pri výbere kravaty či motýlika sa môžete vyblázniť – pokojne môže byť kvetinková, bodkovaná alebo s maličkými fúzmi, dôležité je, aby sa špička kravaty dotýkala začiatku pracky opasku.

Chcete nájsť skvelé topánky Bugatti k obleku, ktoré dnes patria k úplnej špičke? Navštívte stránku Shoexpress.sk.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *