Ako vďaka žene prídete na mizinu

Chápeme, ženy nie sú iba prefíkané potvory, čo útočia na vašu peňaženku prehnanými výdavkami… na chvíľu sa zastavte a porozmýšľajte – všimli ste si úbytok finančných prostriedkov na účte odvtedy, ako ste zadaný? Nasledujúce riadky sú určené práve pre vás, páni. Aby ste zistili, koľko vás krásna a príjemná priateľka skutočne stojí a o koľko ochudobní váš finančný rozpočet na konci mesiaca! Samozrejme čísla sa môžu meniť jedinec od jedinca, no aspoň zistíte, koľko vás tá vaša vysninená môže stáť.

Ako vďaka žene prídete na mizinu

1) Noc je mladá
To by ešte nebolo vôbec zlé, veď baviť sa treba v dobrej spoločnosti, no vy sponzorujete, pretože ste gentleman a nechcete o svoju dobrú povesť prísť. Nechce byť stále zavretá medzi 4 stenami, nočný život je kultúrna zložka vášho vzťahu. Pretože posteľné dobrodružstvá nie sú jedným zo 7 divov sveta… v bare sa všetko točí okolo čoraz uvoľnenejšej zábavy vplyvom fajnových drinkov, ktoré musí niekto zaplatiť. Čo tak cesta domov? Šoférovať v alkoholickom opojení smrdí kriminálom, preto sú taxi služby vo všeobecnej obľube, hlavne v nočných a ranných hodinách. Spočítajme si to: drinky približne do 30€, na taxi službe ušetríte, ak bývate v meste vďaka akcii „Jazda mestom“ do 3€. Do úvahy sme zobrali striedmu konzumáciu alkoholu. Spolu by sme to mali za 33€. Za mesiac, ak by sa scenár opakoval každý týždeň vás to vyjde 132€. Nie je lepšie kúpiť kvalitný alkohol a dopriať si ho hoci mimo baru?

2) Neobmedzené volania a SMS
Do balíčka zahŕňame neobmedzené dáta a wifi pripojenie. Naskytá sa alternatíva byť často online, písať si cez sociálnu sieť a volať na Skype. Vtedy by sa výška účtu trochu skresala. V prípade, že máte aktivované mobilné služby, paušál sa môže vyšplhať od základného 10€ poplatku obmedzených volaní až do 50€ profi balíčka pre podnikateľa so širokým portfóliom služieb. Pre naše potreby si upravme sumu na 20€, aby ste mali vlastný priestor a polovička nebola zavesená na telefóne nonstop.

3) Darčeky a milé drobnosti
Nežiada si diamanty, netúži po ceste okolo sveta ani radovánkach na Seychelách. Zaslúži si vašu pozornosť a vie oceniť kyticu červených ruží (blokujeme 15€), kvalitnú bonboniéru, kvalitnú čokoládu z Alpskej mliekarne (do 3€), veľkého plyšového Teddyho za 30€, nádherne voňavý kozmetický balíček do 50€ (kúpu spodnej bielizne alebo zvodného negližé necháme na vašom zvážení). V priemere do roka vychádza cifra 100 €.

4) Dovolenky a predĺžené víkendy
Lyžovačka v Alpách 600€ a viac a nočné hýrenie v baroch nepočítajúc, romantický výlet do Paríža pod Eiffelovku za podobnú sumu, letná dovolenka do Grécka (vysoká inflácia a slabá ekonomika štátu nemusí byť iba na škodu) za zvýhodnenú cenu 300€ s all inclusive službami a plným barom na izbe. Vyčíslime to na 900€ ročne.

Spolu všetky výdavky: 1020€

Pekná sumička, čo poviete? Ako skresať výdavky, aby ste nevyšli na konci roka na psí tridsiatok? Urobte to spôsobmi nežnejšieho pohlavia: začnite frázou „Musíme sa porozprávať“ a spustite, čo máte na srdci. Polovička zbystrí, buď sa zamyslí nad situáciou, umierni sa v nočných výjazdoch, prípadne bude istiť druhou polovicou sumy, vyprace skriňu od nepotrebných „handier,“ ktoré nenosí a predá nositeľné kúsky. Charakter zlatokopky zvládne situáciu veľmi ťažko, zbalí sa, odíde a bude hľadať šťastie po boku iného štedrého sponzora.

Čo teraz s tým robiť?

Krok po kroku potrebujete urobiť obaja niekoľko ústupkov a nájsť zopár kompromisov. Napadli nám nasledujúce náhradné riešenia. Je čas na „reštruktualizáciu“ nočného života. Znie to nemastno – neslano, ale efektívne – namiesto 1-krát za týždeň ísť večer do mesta raz za mesiac alebo dva mesiace, nájsť si čas na spoločných priateľov, zorganizovať seánsu u nich alebo u vás doma, každý donesie niečo dobré pod zub, vymyslíte si inovatívny program- o zábavu máte postarané. Chodíte často do kina? Stiahnite si Blueray alebo HD verziu filmu z internetu, zadovážte fľašu obľúbeného vína, niečo malé pod zub. Aj takto môže vyzerať príjemný večer v prítomnosti tej správnej osoby.

Skresajte účty za telefón

Predplaťte si ten najzákladnejší paušál s minimálnym výdavkom, ktorý vás nepripraví o celý majetok. S polovičkou sa dohodnite na 1 krátkom telefonáte denne, v prípade núdze a pod. Alebo si obaja kúpte kredit a ten kto prečerpá kredit skôr, jeho smola, druhý príde až o mesiac.

Žiadne drahé pobyty

Zoberte si inšpiráciu zo zákona o verejnom obstarávaní – mestá si vyberajú tovary na základe najnižšej ceny. Nie sme natoľko bohatí, aby sme mohli kupovať lacné veci. Určte si horný strop financií, pokiaľ by sa mala cena výletu vyšplhať, nájdite v nej všetky služby, ktoré potrebujete. Nepodliezajte ani nezvyšujte svoj finančný strop, aby ste mohli ušetriť. Ušetrenú sumu môžete minúť alebo zhodnotiť na terminovaný účet.

Ušetrite na darčekoch

Nekupujte zbytočné veci, ktoré polovička nevyužije. Mať tú najnovšiu žehličku na vlasy s otočným káblom a keratínovým zložením je fajn vymoženosť, ale nestačí obyčajná? Presvedčte o tom priateľku. Namiesto sobotného zabíjania času pred televízorom v byte si nájdite vlastný program, určite máte toho veľa spoločného, nie len míňanie peňazí.

Zdroj: primermagazine.com, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *