Platí „menej je viac” v sexe? Koľkokrát je priveľa?

Nie je to ohromujúci fakt, ak celý deň myslíte na jedno a to isté. Môže to viesť k utlmeniu vášho sexuálneho apetítu. Intímny život skĺzne do stereotypu a stane sa pre vás zabehnutou rutinou bez iskry. „Menej je viac,” dalo by sa využiť v praxi pre posteľné radovánky. „Častý pohlavný styk môže spôsobiť, že sa naň budeme tešiť menej,” vyplynul záver výskumníkov z univerzity Carnegie Mellon.

Platí  „menej je viac ” v sexe? Koľkokrát je priveľa?

Sociálny prieskum bol zameraný na manželské páry. Dvojice rozdelili do dvoch skupín. 1.skupina boli páry, ktorí boli pracovne zaneprázdnení. Páry požiadali, aby sa milovali minimálne trikrát do týždňa. Úlohou 2.skupiny bolo udržiavať svoj sexuálny život ako obvykle. Páry, ktoré sa častejšie milovali, mali menšiu túžbu na sex ako na začiatku experimentu. Záver má svoje opodstatnenie: byť na sex zvyknutý v pravidelnom intervale neposkytuje človeku tak veľa vzrušenia.

„Odvtedy, ako si páry zvykli na časté milovanie, vzrušenie z tejto činnosti akosi stratilo svoje čaro,” vysvetľuje spolu autor štúdie, doktor a docent filozofie George Loewensteinm. Ak váš milostný život stagnuje, je dobré poradiť sa, ako ho zlepšiť. Nedávno vyšiel nový bestseller ″The Better Man Project″ (Plán lepší muž) od vedúceho šéfredaktora portálu Men Health (Mužské zdravie). Nájdete v nej viac ako 2000 užitočných rád a tipov. Možno nie ste práve ten typ, čo si rád užíva s tou istou ženou ako účastníci štúdie. Pravdepodobnosť výsledkov sa úmerne vzťahuje aj na nezáväzný sex s krásnou neznámou alebo kamarátkou s výhodami. Prekvapte ju niečím šteklivým!

Objavil sa malý zádrheľ: „Frekvencia pohlavného styku nemá nič spoločné s našou náruživosťou či uspokojením” tvrdí Debby Herbenick, autor publikácie ″The Coregasm Workout″ (Cviky na vzrušenie). „Iný prípad je, keď vy a vaša partnerka máte pravidelné a časté milovanie, pretože to tak obaja chcete a cítite,” dopĺňa Herbenick. Nie je podstatné, že vaše vášnivé noci s partnerkou nie sú také časté ako vašich priateľov. Najdôležitejšie je do sýtosti si ich užiť.

V prípade, že chcete svoj intímny život posunúť do vyššej dimenzie, sústreďte sa na kvalitu, nie kvantitu. „Kľúčom ku špičkovému sexu je prepojenie a súzvuk dvoch milencov” domnieva sa Herbenick. Na sexuálnych polohách vôbec nezáleží. Tie si volia páry. Pre rozšírenie vedomostí a pôžitku z milostného opojenia stačí preštudovať Kamasutru. „Buďťe ku svojej partnerke úprimný a otvorený. Nechcite po nej výkony porno herečky, kým si nenájdete vzájomný súlad” radí renomovaný odborník.

Užite si prítomnosť jeden druhého, kým prejdete do intímnej fázy spoločného života. Navoďte tú správnu atmosféru, zapáľte sviečky, vychutnajte si spolu kúpeľ alebo sprchovanie, rovnako môžete pustiť erotickú hudbu,” znejú rady odborníka.

Foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *