Zbavte sa bolesti pomocou tejpov!

Rozhodne ste si ich už všimli. Pozeráte v telke futbalový zápas, hráč zo seba v nadšení zo streleného gólu zakázaným spôsobom strhne dres a na jeho svaloch sú nalepené farebné pásiky. To isté bežci, atléti, tenisti. Presne to sú tejpy, ktoré majú rôzne farby a tešia sa stále väčšej obľube aj v iných športoch. No dokážu pomôcť aj bežným ľuďom, ktorí toľko nešportujú, no majú bolesti chrbta, šije ap.

tapin noha

Prelepiť boľavé miesto. Naozaj to funguje?
Určite áno. S japonským spôsobom liečby Kinesio Taping, ktorý sa využíva najmä pri zraneniach športovcov. Je však účinný aj pre ostatné problémy, pri bolestiach pohybového aparátu a svalov. Prúžky, s ktorými sa „tejpuje“ sú vysoko elastické, priedušné a neobmedzujú pohyb. Koža je nimi pri každom pohybe jemne masírovaná, stimulujú krvný a lymfatický obeh, podporujú kĺby a upravujú svaly.

Dobrá správa pre menej aktívnych – tejing pomáha pri ortopedických problémoch, uvoľňuje napätie chrbta a šije, je však účinný aj pri iných ťažkostiach, ako sú migréna či menštruačné bolesti.

tej3

Všetko o fenoméne tejpovania sa dozviete v novej knihe TEJPOVANIE.
– Zaujímavé informácie o vývoji, materiáloch a účinkoch kineziologických a mriežkových tejpov
– Aplikácie tejpov od hlavy až k pätám – pre ťažkosti v oblasti svalstva, šliach, väziva a kĺbov
– Aplikácie tejpov od A po Z pre najčastejšie všeobecné zdravotné problémy
– Špeciálne aplikácie – napríklad pre nervy, lymfu a jazvy
– Detailné charakteristiky tejpov slovom a na približne 200 obrázkoch

Tejpovanie SK-2D

Autor Daniel Weiss je uznávaný terapeut a liečiteľ. Tvrdí, že nalepovanie a odstraňovanie tejpov je naozaj jednoduché, no určité know-how pri výbere a aplikácii je predsa len potrebné. Presne v tom vám poradí kniha Tejpovanie.

tejpy pasky

O tejpovacie pásky a samotné tejpovanie vzrastá aj všeobecný záujem. „Tejto úžasnej a efektívnej metóde sa podarilo presadiť, v neposlednom rade v dôsledku úspechov vrcholového športu, aj v každodennej terapii, v prevencii a nakoniec aj v masovom športe,“ vysvetľuje terapeut Daniel Weiss. „Okrem mnohých pozitív nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky, sú pomerne lacné – a medzičasom dostupné v každom zdravotníckom zariadení, na internete, ako aj v lekárňach. Preto ich úspešnému napredovaniu nič nebráni!“

Prelistujte si prvých 12 strán z novinky TEJPOVANIE.

Text a foto: BUX.sk (PR)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *