Manipulácia, úplatky a vyhrážky!

Udavači, tajné zdroje, osoby, z ktorých môže ťažiť. Získava informátorov a stará sa o nich. To je jeho špecializácia. Má získavať vysoko utajené zdroje a dohliadať na ne. Nie je to najčistejšia práca, to už dávno vie. Manipulácia, úplatky a vyhrážky sú uňho bežnou praxou, ale kým prináša výsledky, nikto sa ho nič nepýta. Až jedného dňa…

Memorandom

MemoRandom je prvá časť novej série, ktorá hneď po vyjdení vyvolala obrovský záujem u čitateľov. Predáva sa v dvadsiatich krajinách a počíta sa aj s televíznym spracovaním.
Autor Anders de la Motte si už získal milióny čitateľov svojou akčnou adrenalínovou trilógiou Hra-Šum-Bublina, v ktorej naplno využil svoje skúsenosti z IT a bezpečnostných technológií.
MemoRandom je novinka, ktorá vás podobne vtiahne do príbehu, kde nemôžete nikomu veriť a musíte sa mať stále na pozore.

Jedného dňa má David ťažkú autonehodu. Slabšia mŕtvica. Krvácanie v ľavej mozgovej hemisfére prišlo vo chvíli, keď sedel za volantom, stratil vedomie a v obrovskej rýchlosti narazil do betónového rozdeľovača v tuneli Söderled.

„Mohli ste pokojne zomrieť, keby ste nemali na sebe nepriestrelnú vestu a neboli už dávno v bezvedomí,“ povedala doktorka.
„Opití vodiči,“ povedal Sarac bez toho, aby vedel prečo.
„Ako to myslíte, David?“
„Opití vodiči takmer vždy prežijú,“ povedal pomaly, vychutnával si každé slovo. Jeho hlas znel stále zvláštne. Akoby nebol jeho. Doktorka Vestmanová prikývla.
„To je pravda, uvoľnené svaly sa nezrania tak vážne ako napnuté. Zaujímavé, že si to pamätáte.“

David po tejto nehode stratí pamäť. Príde tak aj o kontrolu nad rozvinutou sieťou vlastných podvodov a klamstiev. Navyše jeho bezpečnostná schránka, kde musí podľa predpisov odkladať záložný zoznam a ďalšie údaje, je prázdna. Zrazu sa sám stáva žiadanou korisťou pre tých, ktorí sa chcú dostať k jeho tajomstvám.

Musí ochrániť sám seba aj svoje zdroje, preto potrebuje obnoviť kontakty s informátorom Janusom, človekom, ktorý sa nachádza na vrchole zločineckej hierarchie a pracuje pre políciu v hlbokom utajení. Mnoho ľudí na oboch stranách zákona je ochotných ísť aj cez mŕtvoly, len aby odhalili Janusovu pravú identitu.

MemoRandom udržiava vysoké napätie od prvej po poslednú stránku; od chvíle, ako sa David Sarac pokúša poskladať roztrúsené kúsky svojej pamäti.“ Ölandsbladet (Švédsko)

Viac mrazivých príbehov z drsného severu nájdete na www.severskekrimi.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *