Prekrásna dovolenka v srdci našej krajiny

Nemusíme ani ďaleko chodiť a prekrásnu dovolenku si užijeme aj v srdci nášho prekrásneho územia. Presne tak. Možno ani o tom neviete, ale na Slovensku máme nespočetné množstvo krásnych oblastí, ktoré sa oplatí naozaj spoznávať. Jednou z nich je napríklad Žilina.

Prekrásna dovolenka v srdci našej krajiny

Mesto, ktoré je metropolou severozápadného Slovenska vás priláka svojou rozmanitou faunou a flórou. Vysoké pohoria Malých a Veľkých Karpát vám navodia atmosféru, ktorá sa dá opísať len ako fantastická rozprávková krajina.

Počas takejto dovolenky máte k dispozícií viaceré možnosti pohodlného ubytovania v Žiline. Nemusíte sa obávať žiadnej hrozby a nebezpečenstva, s ktorým sa stretávajú iné zahraničné územia. Nenájdete tu síce žiadne obrovské piesočnaté pláže a moria, za to sa vám dostane dobrej pohostinnosti v miestnych salašoch.

Historické územie
Aj mesto Žilina, ako ktorékoľvek iné má svoju bohatú históriu. Nájdete tu Farský kostol, štvorcové námestie s laubňami. Prvá písomná zmienka o tejto metropole pochádza z roku 1208. Srdce mesta tvorí Mariánske námestie, ktoré bolo v roku 1987 vyhlásené za Mestskú pamiatkovú rezerváciu.

Mesto pre mladých
Počas celého roka sa tu konajú významné podujatia, ktoré lákajú aj mladých cestovateľov. V roku 2012 sa tu začali veľkolepé oslavy 700. výročia o spomínanej prvej písomnej zmienke. Je tu jedna z najkrajších a najdlhších peších zón s množstvom reštaurácií a podnikov pre spoločenské vyžitie. Môžete sa spoľahnúť aj na kvalitu iných služieb. Ak si nájdete ten správny hotel v Žiline určite nebudete svoje rozhodnutie ľutovať. Stále je tu čisté prostredie, ktoré nezaťaží ani vaše zdravie. Ako ste zistili, aj u nás je veľa možností na dovolenkovanie, a pre ktorú z nich sa rozhodnete necháme na vás. V prípade, že by ste potrebovali získať viac informácií na stránke hotelgalileo.sk nájdete všetko potrebné a nie len o ubytovaní.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *