Zaručený dostatok snehu

Zimná dovolenka môže byť rovnako očarujúca ako tá v lete. Užijete si kopec srandy a ani sneh a chladnejšie počasie vás nebude v ničom obmedzovať. Najkrajšie zimné dovolenky sú však na horách. Krása veľkého množstva vysokohorských stredísk je nezvyčajná. Obklopujú vás vysoké pohoria, a končiare známych vrcholcov. Lenže v niektorých prípadoch môžete byť z vašich očakávaní nepríjemne sklamanie. Preto je dobré, ak si urobíte malý prieskum v oblasti zimných stredísk. Dnes už je možno aj trochu neskoro, ale rezervovať si ešte stále môžete aj vy svoju obľúbenú destináciu.

Zaručený dostatok snehu

Najbližšie rezorty
Ischgl v Rakúsku je atraktívnou krajinou. Ideálny príklad, kde by ste mohli stráviť svoju zimnú dovolenku a nemusíte ani ďaleko cestovať. Je to tirolské územie, ktoré sa zaoberá poľnohospodárskou výrobou. Cestovný ruch sa tu vďaka zimným dovolenkám neobvykle rozšíril a získal si nespútané nadšenie. Samozrejme, že v počas takejto dovolenky sa určite vyberiete aj na snehom zasnežené svahy a otestujete, či ste svoje lyžiarske schopnosti nezabudli. Pred tým, by ste si ale mali zvážiť vhodné poistenie na lyžovačku, pretože v týchto prípadoch opatrnosti nikdy nie je dosť. S pokojným svedomím sa potom môžete rozhodnúť pre známy hotel Solaria, ktorý sa nachádza v pokojnej a pritom centrálnej časti, takže nebudete znechutení veľkým ruchom turistov a dovolenku si naplno užijete.

Vzdialenejšie oblasti
Exotickejšiu zimnú dovolenku môžete zažiť vo viacerých častiach sveta. Tento rok doprialo počasie dostatočnú nádielku snehu aj nám, ale stále sa nájdu ľudia, ktorí túžia po nevšednom, nepoznanom a hlavne vzdialenejšom území.

Whistler sa nachádza v nadmorskej výške 2,282mnm. Je to najviac obľúbené lyžiarske stredisko v Severnej Amerike, na preskúmanie tu máte 3300 hektárov plochy. Prímorské podnebie tohto územia vie byť niekedy dosť tvrdé a premenlivé, preto sa vám aj tu určite zíde kvalitné poistenie na hory. Avšak nájdete tu atraktívny areál, ktorý je rozdelený do dvoch centrálnych oblastí, spomínaný Whistler a Blackcomb. Nechajte sa inšpirovať, a keď sa vám nebude chcieť ďaleko cestovať vezmite to skratkou do našich Tatier.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *