Lietajúci dron poteší aj dospelého

Už dávno neplatí, že drony patria len do rúk detí. Drony s kamerou na diaľkové ovládanie zabavia najmä dospelých a vytvoria nádherné videá či zábery z vtáčej perspektívy.

Lietajúci dron poteší aj dospelého
Lietajúci dron poteší aj dospelého (Zdroj: PR)

Dron s kamerou pre video vo Full HD kvalite
Dron je bezpilotné lietadlo na diaľkové ovládanie. Väčšie druhy lietajúcich dronov sa dokážu postarať o údržbu majetku alebo sa využívajú v poľnohospodárstve a tie menšie vám umožnia preskúmať napríklad ťažko dostupný terén (komín na streche, zvieratá v lese). Čím väčší počet vrtúľ má dron, tým je stabilnejší. Pokiaľ sa vášmu dronu prihodí počas letu nešťastie, netreba hneď vešať hlavu. Jeho telo je prispôsobené na menšie otrasy i údery, preto s najväčšou pravdepodobnosťou prežije a nestratí ani na funkčnosti. Aký lietajúci dron by ste si mali kúpiť, keď máte záujem vytvárať videá vo Full HD kvalite? Vyberajte si predovšetkým tie s dvoj- alebo trojosovou stabilizáciou obrazu so štyrmi alebo šiestimi vrtuľami. Keďže dron sa vo vzduchu vplyvom vetra môže pohybovať nerovnomerne, ľahko sa vyhnete rozstraseniu videa. Detské lietajúce drony sú, samozrejme, najlacnejšie, avšak kameru alebo fotoaparát v ich konštrukcii nehľadajte. Sú menšie, ľahšie, stavané skôr na bezvetrie a zábavné akrobatické kúsky. Drony s kamerou už patria do rúk dospelého. Nejde síce o veľkú investíciu, avšak bola by škoda dron za pár minút zničiť. Ak ste technicky zdatní, túto „hračku“ si môžete poskladať aj sami. Dobrá predajňa s fotoaparátmi má zaiste v ponuke aj drony na diaľkové ovládanie spolu s príslušenstvom. Tam si zaiste vyberiete z množstva súčiastok, ale aj doplnkov.

Predaju dronov sa v súčasnosti darí
Drony s kamerou využijete na prieskum okolia, ale i na vytváranie efektných fotografií alebo videí. Zabudnite však na neduchaplné pozorovanie susedky v bikinách. Nie je to vhodné ani z hľadiska etiky. Diaľkové ovládanie k dronu vám umožní plniť oveľa vznešenejšie ciele. Dobrý predajca vám poradí, aký dron si kúpiť, pokiaľ pracujete ako reportér, profesionálny fotograf, poľovník alebo napríklad realitný maklér. Od ceny lietajúceho dronu sa odvíjajú aj jeho funkcie, napríklad kvalita obrazu, online prenos videa, ale i dĺžka letu či dosah diaľkového ovládača. Toto chytré zariadenie dokáže ovládať aj začiatočník. Ak je obdarené barometrickým snímačom, svoju výšku vo vzduchu si udrží hravo aj samo a vám už len ostane kochať sa nádherným výhľadom na krajinu priamo cez svoj smartfón alebo tablet. Drahšie drony sú dokonca vybavené funkciou automatického návratu na miesto, odkiaľ vzleteli, alebo dokážu odhaliť prekážky a vyhnú sa im. Podľa toho, koľko si do dronu prajete investovať, potešíte aj svoje oči. Dron sa určite v budúcnosti stane základným prvkom výbavy každého profesionálneho fotografa, tak si pokojne spravte radosť už dnes.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *