Hliníkové disky sa vyplatia nielen pre dobrý vzhľad

Bežnou výbavou osobných automobilov sa už dnes stali hliníkové disky. Týka sa to najmä tých motoristov, ktorí svoje vozidlo zbožňujú a stále sa usilujú zlepšovať jeho vzhľad. Nečudo, veď hliníkové disky dokážu vzhľad auta razom vylepšiť. Krajší imidž však nie je ich jedinou výhodou. Pozrite sa, prečo sa oplatí nasadiť svojmu tátošovi hliníkové disky.

Various Alloy Wheels

Hliníkové disky vážia menej

Jednou z podstatných výhod hliníkových diskov je ich nízka hmotnosť. Práve vďaka tomu nezaťažujú kolesá tak, ako to robia plechové disky. Rovnako má ich menšia váha vplyv aj na jazdné vlastnosti automobilu, predovšetkým na brzdné vlastnosti a akceleráciu vozidla. V niektorých prípadoch sa dá aj povedať, že zníženie hmotnosti motorového vozidla sa spája aj s nižšou spotrebou paliva.

Životnosť a údržba

Ďalšou výhodou je dlhá životnosť hliníkových diskov. Hliník je totiž silný a navyše odolný voči korózii. Hliníkové disky s vhodným dizajnom sú na údržbu naozaj nenáročné. Nánosov štrku sa z vnútornej strany zbavuje oveľa jednoduchšie ako v prípade plechových diskov.

Sú vhodné aj v zime

Kedysi panoval názor, že na použitie počas zimných mesiacov sú vhodné výlučne plechové disky. Dnes však stále viac motoristov používa v zime hliníkové disky, pričom dôvodom nie je len estetická stránka. Majú totiž praktické vlastnosti, ktoré im ich plechoví predchodcovia môžu len závidieť. Výhodou hliníkových diskov je napríklad fakt, že sneh a nečistoty sa na ich konštrukcii nemajú ako držať. Oproti plechovým diskom si tak v zimných mesiacoch vyžadujú omnoho menšiu údržbu.

Vyzerajú jednoducho dobre

Automobil s hliníkovými diskami vyzerá podstatne lepšie. A hoci to nie je ich jediná prednosť, dodávajú motorovému vozidlu luxusnejší a modernejší vzhľad. Milovníci rýchlych športiakov siahajú napríklad po farebných diskoch, ktoré dodajú ich miláčikovi šmrnc.

Foto: Bigstockphoto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *