Pre navodenie tej správnej atmosféry v interiéri

Rovnako ako sa menia trendy počas rokov v každom jednom odvetví, ani pri tieniacej technike tomu nebude inak. Dôvodom jej obľúbenosti je nie len spomínaná tieniaca funkcia, okrem toho, že zabraňuje vo vhodnej chvíli prenikaniu slnečných lúčov a denného svetla do nášho interiéru, veľmi dobre plní aj estetickú funkciu. S nami si môžete urobiť krátky prehľad toho, ako vám poslúži tento nie len interiérové doplnok.

Pre navodenie tej správnej atmosféry v interiéri

Ideálna kombinácia
Dnes sa do popredia začínajú dostávať aj látkové rolety a japonské posuvné steny. Ich použitie je veľmi praktické a jednoduché a pôsobia naozaj elegantne. Dokážu zatieniť každý priestor a vytvoria originálnu atmosféru. Stále väčšiu obľubu vďaka svojej schopnosti dotvoriť interiér si teda získava vnútorné látkové tienenie, na druhú stranu predovšetkým majitelia rodinných domov si žiadajú aj niektorý z typov vonkajšieho tienenia. Veľmi často je vnútorné a vonkajšie tienenie kombinované a zákazník potom užíva výhod tejto kombinácie. Vonkajšie rolety sú však vo viacerých smeroch účinnejšie.

Dokonalé funkcie
Vonkajšie tienenie utlmí nielen svetlo, ale zachytí aj podstatnú časť tepelného žiarenia. Rovnako ako vnútorné žalúzie sa zahrieva a časť tepla vyžaruje smerom ku sklu, ale vzhľadom k cirkulácii zahrievaného vzduchu medzi clonou a sklom je podstatná časť tohto tepla odvetrávaná. Do miestnosti sa nám preto dostáva iba malá časť tepla, ktorého veľkosť je závislá na mnohých faktoroch – typu použitého vonkajšieho tienenia, vzdialenosti od skla alebo napríklad na farbe vonkajšej clony. Vonkajšie rolety tak môžu byť niekedy aj dobrým izolačným materiálom v lete a v zime samozrejme tiež.

Ak sme na začiatku spomínali estetické funkcie, pri vonkajších roletách to platí dvojnásobne. Niekedy sú už samotnou súčasťou architektonického návrhu pri plánovanej stavbe domu. Ešte jedným a osvedčeným typom tienenia a zároveň aj zastrešenia sú moderné markízy. Ich funkcie sa vám hodia hlavne v lete, kedy potrebujete nabrať trochu viac čerstvého vzduchu, alebo sa len tak pozhovárať s priateľmi na terase. Tú vám dokonale ochráni pred dažďom práve takáto tieniaca technika.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *