Nový Opel Mokka: štýlovejšia a väčšia alternatíva k Opel Crossland

Opel prišiel na trh s novinkou. Svoje produktové portfólio rozšíril o Opel Mokka – štýlovejšiu a väčšiu alternatívu k obľúbenému Opel Crossland. V tomto článku sa bližšie pozrieme na nový crossover.

Nový Opel Mokka: štýlovejšia a väčšia alternatíva k Opel Crossland
Nový Opel Mokka: štýlovejšia a väčšia alternatíva k Opel Crossland (zdroj: komerčný článok)

Opel Mokka v sebe kombinuje prakticky všetko, čo očakávate od nového auta. Technicky moderné hnacie sústavy, čisté, neprehliadnuteľné dizajnové línie a nakoniec aj pohodlný interiér. Ten pozostáva iba z dôležitých vecí, integrovaných digitálnych prvkov, ktoré potrebujete k jazde.

Jazda

Nezabudnuteľnú, dynamickú jazdu s výkonom 130 k si užijete vďaka zážihovému turbomotoru s objemom 1,2 l. Na výber je tiež 1,5 l vznetový pohon, ktorý vám ponúka 110 k. Za plus sa určite dá pokladať dobrá využiteľnosť paliva, ktorá má za výsledok nízke emisie CO2.

Manuálne ovládanie preraďovania zabezpečujú športové riadiace páčky. Opel Mokka v sebe skrýva osemstupňovú automatickú prevodovku a rovnako aj prepínač režimov jazdy, napríklad športový, ekologický a režim na každodennú, bežnú jazdu.

Jednotlivé modely automobilov z dielne Opel sa naozaj snažia plniť a prekonávať európske emisné normy. Pokročilé technológie určené na znižovanie emisií a spotreby paliva nájdete taktiež v automobiloch Opel Grandland alebo Opel Astra.

Dizajn

Nemeckí inžinieri stanovili novú víziu pre vizuál svojich automobilov. Progresívny, dynamický, moderný dizajn sú prívlastky, ktoré nový Opel Mokka jednoznačne vystihujú. Exteriér auta – konkrétne farbu strechy a kapoty – si môžete prispôsobiť podľa vlastných požiadaviek.

Mokka sa od Crossland a iných modelov z dielne Opel líši aj neprehliadnuteľným rámom okolo bočných okien, ktorého farbu si tiež môžete vybrať.

Predná maska s názvom Opel Vizor má v sebe zakomponované adaptívne LED svetlomety. IntelliLux LED svetlomety, vďaka ktorým už nebudete oslňovať iných vodičov, nájdete aj v automobile Opel Astra.

Technológie a bezpečnosť

O vašu bezpečnosť počas riadenia sa môže starať voliteľný automatický tempomat. K dispozícii je tiež rozsiahla súprava asistenčných funkcií, ako napríklad automatické núdzové brzdenie alebo asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu.

S parkovaním vám pomôže inteligentný parkovací asistent a zadná kamera, ktorá prináša panoramatický 180° výhľad.

Cena nového Opel Mokka začína na 15 490 eur.

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *