Do domácej autodielne patria drobné nástroje aj dvojstĺpový zdvihák

Ak rozumiete autám a baví vás „hrať sa“ s nimi, tak ste možno uvažovali nad tým, že si zriadite vlastnú autodielňu. Na to však potrebujete viacero druhov náradia od zdvihákov až po kompresory. Viete, čo by vám vo vašej domácej autodielni rozhodne nemalo chýbať?

Do domácej autodielne patria drobné nástroje aj dvojstĺpový zdvihák

Nezabudnite na drobné nástroje

Bez základných nástrojov ako je zverák, vŕtačka či akýkoľvek bežný set na opravu auta by dielňa rozhodne nebola úplná. Takéto náradie by ste mali mať ako správny profesionál vždy poruke. Rovnako aj rôzne skrutkovače, kliešte, pilníky či kladivá. Sú síce drobné, no prácu vám výrazne zjednodušia.

Vyvažovačka

Vyvažovačka vy mala byť súčasťou každej automechanickej dielne. Kolesá by sa totiž mali vyvažovať po každom prezúvaní či akejkoľvek manipulácii s pneumatikami. Ak sú kolesá zle vyvážené, môžu spôsobovať vibrácie, ktoré sa prenášajú do volantu aj celého vozidla. Práve vyvažovačka dokáže vypočítať, kde na koleso treba umiestniť päť, desať či pätnásť gramové závažia.

Dvojstĺpový zdvihák na náročnejšie opravy

Autodielňa by nemohla fungovať ani bez zdvíhacích zariadení. Na malom mieste dokáže vytvoriť obrovské množstvo sily práve zdvihák, či už ide o mechanický, pneumatický alebo hydraulický. Na bežné aktivity, ako je napríklad prezúvanie pneumatík, si vystačíte aj s menším hydraulickým zdvihákom. Pri zložitejších opravách alebo zváraní výfuku je vhodné mať dvojstĺpový zdvihák. Ten vám auto zdvihne do potrebnej výšky a vy môžete bez problémov pracovať.

Dielenský žeriav

Ak sa nebojíte pustiť do zložitejších opráv motora, vo vašej dielni by rozhodne nemal chýbať dielenský žeriav. Naň môžete napríklad veľmi jednoducho uchytiť motor. Vďaka tomu dokážete manipulovať aj s ťažko prístupnými časťami. Pri výmene prevodovky či piestnych krúžkov sa so žeriavom ani nezapotíte.

Foto: Bigstockphoto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *