Čas na letné pneumatiky

Počasie vonku je čoraz príjemnejšie. Snažíme sa mu prispôsobiť svojím oblečením, no nemali by sme zanedbať ani našich štvorkolesových miláčikov. Zmena klímy sa predsa týka aj ich „topánok“.

Čas na letné pneumatiky

Mínusom odzvonilo, prezúvajte „gumy“
Už dlhší čas sa stretávame s veľmi príjemnými jarnými teplotami nad sedem stupňov, a preto je najvyšší čas vymeniť naše zimné pneumatiky za letné. Sú totiž vyrobené z materiálov prispôsobených vozovke, ktorú netrápi ľad ani sneh, a vaša jazda je tak ešte pohodlnejšia a bezpečná aj pri sychravom počasí. Nepodceňte význam prezúvania. Pokiaľ by ste ho odkladali dlhodobejšie, zvýšila by sa tak spotreba vášho paliva a aj ovládanie auta sa stane menej kontrolovanou v dôsledku stretu materiálu zimnej pneumatiky s horúcim povrchom vozovky. Po výmene pneumatík nezabudnite tie zimné uskladniť v stohu na tmavom a chladnom mieste bez pôsobenia vlhkosti. Aby ste predišli šmykom a iným nehodám, je dobré si po prezutí všimnúť opotrebenie zimných pneumatík. Pokiaľ sa pohybujete pod zákonom stanovenou hranicou, do zimy máte kopec ešte času nasporiť na nové pneumatiky.

Letné pneumatiky na Pneueshop.sk
Pre každý typ vozidla a aj toho najnáročnejšieho šoféra má internetová predajňa Pneueshop.sk v ponuke letné pneumatiky najvychýrenejších a najkvalitnejších značiek. Bridgestone, Continental, Dunlop, Firestone, Matador, Michelin, Yokohama a mnohé iné značky pneumatík skvalitnia vašu jazdu počas jarných, letných a prvých jesenných dní. Nezabudnite sledovať rozmery (šírka, výška, vnútorný priemer) pneumatík a iné parametre, ako je index nosnosti, index rýchlosti. Vyberajte si len také typy letných pneumatík, ktoré sa zhodujú s technickými údajmi vášho vozidla. Problémom sa vyhnete, keď bude mať predný aj zadný pár pneumatík rovnaký dezén. Letné pneumatiky preto kupujte vždy v pároch alebo rovno po štyroch kusoch. Internetový obchod Pneueshop.sk vám ponúka zimné, celoročné aj letné pneumatiky za tie najlepšie ceny.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *