Aj náklady na staršie auto môžete znížiť

Vzťah k štvorkolesovému miláčikovi má každý iný, ale výnimkou nie je ani manželstvo na celý život. Ak spotreba a náklady na vaše auto stále rastú, ale do šrotu ho poslať nechcete, existuje niekoľko spôsobov, vďaka ktorým môžete znížiť náklady. Pomôžu vám deflektory na okná, zmena štýlu jazdenia, kontrola poistnej zmluvy či zvýšenie aerodynamiky. Ako na to?

Aj náklady na staršie auto môžete znížiť

Posvieťte si na poistku
Ak máte už 10 rokov povinnú zmluvnú poistku v tej istej poisťovni, možno je načase pozrieť sa na ňu lepšie. Pretože v niektorých prípadoch sa vernosť poisťovni nevypláca – noví klienti dostávajú výhodnejšie podmienky ako tí existujúci. Preto, ak platíte oveľa viac ako noví klienti, niekoľko vyhrážok odchodom ku konkurencii vám zabezpečí výhodnejšie podmienky.

Ako zvýšiť aerodynamiku?
Tu platí základné pravidlo – čím menší odpor vzduchu auto má, tým nižšia je jeho spotreba. A aerodynamiku dokážete zvýšiť aj bez toho, aby ste museli vymeniť karosériu auta. Ako? Jednou z lacných a účinných pomôcok sú deflektory na okná, ktoré sa okrem lepšej aerodynamiky postarajú aj o nižšiu hladinu hluku počas jazdy s otvorenými oknami. Ale pozor, ak máte auto z Mladej Boleslavy, kúpte si deflektory na Škodu a keď vozidlo z Bavorska, kúpte si špeciálne deflektory na BMW.

Ušetrite na umývaní
Chodíte radi na turistiku, ale čo nenávidíte vy aj vaša peňaženka je umývanie auta po výlete? Skúste na tom ušetriť – auto vystriekajte iba tlakovou vodnou pištoľou a dovnútra si dajte gumené rohože, ktoré iba vyprášite alebo vystriekate a nemusíte si priplácať na autoumývarke za vysávanie a tepovanie.

Dajte si pozor na spôsob jazdenia
Už v autoškole vás učili, aby ste jazdili predvídavo, tak sa k tomu vráťte – netlačte plyn na podlahu na každej križovatke, aby ste museli prudko brzdiť o 100 metrov ďalej. Okrem toho používajte brzdenie motorom, neutrál a vypínajte motor, keď viete, že budete stáť dlhšie ako 30 sekúnd. Ak si dáte na toto pozor, náklady na vaše auto pôjdu dole.

Text: PR, foto: naauto.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *