Hviezdy draftu NHL, ktoré nenaplnili svoj potenciál

Draft NHL je medzi hokejovými fanúšikmi a odbornou verejnosťou každoročne veľmi sledovanou udalosťou. Tímy z najelitnejšej hokejovej súťaže sveta majú možnosť zúročiť roky scoutingu a vybrať si spomedzi hokejových nádeji to najlepšie. Občas ale všetko nedopadne podľa predstáv.

Hviezdy draftu NHL, ktoré nenaplnili svoj potenciál

Za morom na najvyššie méty nedosiahol, všetko si vynahradil v Európe
O tom, aký vie byť hokej nevyspytateľný, sa presvedčila aj niekdajšia veľká nádej českého hokeja menom Petr Tatíček. Šikovný center si už v sedemnástich vyskúšal ľad v českej najvyššej hokejovej súťaži a aj v drafte 2002 sa umiestnil vysoko – ako deviateho v celkovom poradí si ho vybrala Florida Panthers. Za ňu však Tatíček odohral len 3 zápasy bez bodového zápisu a po nevydarenom boji o zostavu panterov sa Tatíček v sezóne 2006/2007 sťahoval nakrátko do Kladna a neskôr do Davosu, s ktorým trikrát slávil titul a dvakrát vyhral Spnglerov pohár. Momentálne tretím rokom oblieka dres Ingolstadtu v nemeckej DELke.

V juniorke žiaril, medzi mužmi sa nepresadil
Meno Brent Krahn poznajú asi len zarytí hokejoví fanúšikovia. Pritom tento 195cm vysoký hokejový gólman to mal v kariére dobre našliapnuté. Po úspešných juniorských časoch si ho v prvom kole miléniového draftu vybrali z deviateho miesta plamene z Calgary ako druhého brankára po jednotke Rickovi DiPietrovi. V organizácii Flames vydržal Krahn osem rokov, no pravidelne chytal „len“ AHL. Ako chutí NHL skúsil až v Dallase. Svojich dvadsať minút slávy dostal v roku 2009, v zápase proti Chicagu, kedy striedal Martyho Turca. Z deviatich striel však pustil za seba až tri a v NHL sa už nikdy neukázal. O dva roky nato ukončil kariéru.

Nevydarený výber North Stars
Brian Lowton vstúpil do NHL ako vôbec prvý rodený Američan, ktorý skončil ako draftovaná jednotka. V roku 1983 doňho veľké nádeje vložila organizácia Minnesoty North Stars. Hokejové korčule si v najsledovanejšej hokejovej súťaži na svete obúval 9 sezón. Maximom ľavého krídelníka však bolo 21 gólov a 44 bodov zo sezóny 1986/1987. Pritom toho roku boli na výber takí hráči ako Rick Tocchet, Dominik Hašek, Steve Yzermann, Tom Barrasso alebo Pat LaFontaine…

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *