Skvelé tipy na podporu erekcie

„Rýchlejšie, vyššie, silnejšie“ – to je od roku 1914 olympijské heslo. Až zarážajúca podobnosť s ambíciami väčšiny mužov v oblasti erekcie, čo poviete, páni? Dosiahnutie erekcie nie je pre telo práve jednoduchý proces – vyžaduje viacero vstupov z nervového, cievneho a hormonálneho systému a tiež silné psychosexuálne nutkanie. Ako a čím teda podporiť erekciu?

Skvelé tipy na podporu erekcie
Skvelé tipy na podporu erekcie (Foto: kondomshop.sk)

Strava je základ

Všetko, čo je zlé pre srdce muža, je zlé aj pre jeho penis. Máme na mysli nevhodné stravovacie návyky, vedúce k obmedzenému prietoku krvi v koronárnych tepnách – práve tie zabraňujú aj prúdeniu krvi do penisu. Na kardiovaskulárny systém nevhodne vplýva množstvo tučných, vyprážaných a priemyselne spracovaných potravín. Ideálom je stredomorská strava, zahŕňajúca veľa ovocia, zeleniny, celozrnných produktov, zdravých tukov (orechy, semienka, olivový olej) či rýb.

Pravidelné a vhodné cvičenie

Je známym faktom, že erektilná dysfunkcia sa spája so sedavým spôsobom života. Škodí ale akákoľvek aktivita, ktorá vyvíja nadmerný tlak na perineum, čiže oblasť medzi mieškom a konečníkom. Cievy a nervy v tejto oblasti pri nadmernom tlaku trpia. Muži, ktorí trávia dlhé hodiny na bicykli, by preto mali nosiť mäkké cyklistické nohavice, mali by mať vhodne nastavené sedlo a pri jazde meniť pozíciu v sedle (postaviť sa do pedálov). Predchádzať erektilnej disfunkcii sa dá v zásade akoukoľvek aeróbnou aktivitou, napr. behom, plávaní, turistikou a pod.

Lubrikant pre dlhšiu výdrž

Podpora erekcie a sexuálne zdravie sú otázky, ktorými sa, samozrejme, zaoberá aj veda. Výsledkom bádania je napríklad špeciálny sprej pre mužov, ktorý predlžuje sex a zintenzívňuje sexuálny zážitok. Za všetko môže jeho zloženie, vďaka ktorému dochádza k rozšíreniu tepien a zlepšeniu cirkulácie krvi. Stačí jedno až dve vstreknutia na žaluď a penis a po minúte je užívateľ pripravený nové, netušené možnosti.

Znecitlivujúce prezervatívy

Problémom býva nie len znížená citlivosť, ale aj opačný „extrém“ – nadmerná citlivosť (a to aj u oboch partnerov) a s ňou spojená predčasná ejakulácia. Riešením týchto ťažkostí môžu byť znecitlivujúce prezervatívy. Obsahujú špecifickú látku, ktorá pôsobí na pohlavné orgány muža aj ženy (je teda aplikovaná zvnútra aj zvonku prezervatívu) a predlžuje partnerom vzájomné pekné chvíľky.

Je však možné nájsť aj iné varianty prezervatívov, ktoré oboch partnerov udržia v psychickej aj fyzickej pohode, tak potrebnej pre nerušený sexuálny zážitok. Hovoríme najmä o extra tenkých kondómoch či extra hrubých kondómoch.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *