Pri kúpe elektroniky sa nenechajte oklamať obzvlášť pri tej drahšej. Na základe čoho si ju vyberáte?

V každom z nás sa schováva dieťa túžiace po tých najnovších technologických hračkách. Je to prirodzené, sme predsa muži.

computer-2982270_960_720 pixabay-min

Hoci pri výbere technologických hračiek sa často spoliehame sami na seba tak z času na čas potrebujeme si svoj názor „utvrdiť“ a to hlavne v predvianočnom období kedy si mnohí z nás doprajú či už novú hernú konzolu, chytrú TV alebo hodinky či nový smartfón. V mnohých prípadoch na nás doslova skáču desiatky akcií spolu s množstvom superlatívov, že ten či onen produkt je najlepší a najvhodnejší práve pre nás. Určite však nie je dobré sa nechať zlanáriť reklamou či dobre napísaným reklamným článkom. Mnohí marketéri totiž nehladia na to či prinášajú pridanú hodnotu, ale len na to, aby sme spravili nákup.

Hľadajme informácie na relevantných weboch

Dnes existuje veľa spôsobov ako ušetriť. Určite poznáte pravidlo „dvakrát meraj a raz rež“. Platí to aj v tomto prípade. Vždy pred kúpou technologických hračiek sa je preto potrebné pozerať nie len na popis produktu v e-shope, ale aj na odborné recenzie, ktoré z pravidla nájdeme na viacerých stránkach. Aj tu však treba dávať pozor a selektovať ich, určite najvhodnejším spôsobom ako získať odborný názor je hľadať recenzie na tematických weboch s relevantným obsahom.

Druhým spôsobom ako ušetriť je porovnávať. Obzvlášť to platí pri kúpe drahších zariadení. Dnes veľa obchodov ponúka svoje produkty v kamenných obchodoch čo veľakrát predražuje koncovú cenu. Preto určite odporúčame sa pozrieť aj na online obchody. Dobrým príkladom sú smartfóny, v mnohých prípadoch totiž mobily online kúpite výrazne lacnejšie.

Ďalším spôsobom ako ušetriť je pozerať sa aj po alternatívnych produktoch. Napríklad vo svete telefónov sa môžeme pozerať po „brandovejších“ smartfónoch. Vo väčšine prípadoch si pri nich priplatíme aj za značku a nie málo. Preto je vhodné porovnávať špecifikácie a vo výsledku napríklad „menej značkový“ produkt, napríklad smartfóny Vernee Mobile či telefóny Xiaomi a ďalšie môžu poskytnúť rovnaké špecifikácie za lepšiu cenu.

Inými slovami pred kúpou technologických hračiek sa treba pozrieť aj na online obchody, ktorých náklady sú lacnejšie. Pri drahších zariadeniach netreba podceniť naštudovanie si ich vlastností. A v neposlednom rade odporúčame porovnávať či neexistuje na trhu nejaká iná a lacnejšia alternatíva ponúkajúca ak nie rovnaké tak podobné špecifikácie.

Zdroj: TS, úvodný obrázok: Pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *