V pracovnom odeve by ste sa nemali cítiť trápne

Mnoho zamestnancov nie je spokojných s tým, čo v práci musia nosiť. V horšom prípade si tam musia drať vlastné oblečenie, ktoré ich neuchráni pred možnými hrozbami. Aké vlastnosti by malo spĺňať pracovné oblečenie a prečo si ho zaobstarať?

pracovne-odevy

Pracovný odev z kvalitných materiálov

Rifle alebo tepláky možno využijete pri práci okolo domu, avšak vo vašom zamestnaní by ste iba zbytočne riskovali, zvlášť ak pracujete na stavbe, v lese alebo povedzme v nemocničnom prostredí. Pracovné odevy nemajú len za úlohu zjednotiť imidž zamestnancov, ale tiež docieliť, aby sa im pracovalo komfortne a boli chránení pred vplyvmi okolia. Pracovníci v jednotnom pracovnom oblečení sú v dave ľahšie rozpoznateľní a pôsobia na úrovni. Všetko však závisí od kvality odevov a ich štýlu. Je dôležité hľadieť aj na túto stránku veci, pretože nevzhľadné, prípadne nemoderné druhy pracovných odevov zamestnanci nebudú mať v láske a dokonca ich jednoducho môžu úplne odignorovať a radšej sa rozhodnú pre iné oblečenie.

Materiálové vyhotovenie pracovných odevov je premyslené do poslednej bodky. Ide o to, aby oblečenie neobmedzovalo v pohybe, ale zároveň bolo odolné, príjemne sa nosilo a staralo sa o optimálnu tepelnú pohodu za každého počasia, preto sa v lete využívajú tenšie a vzdušnejšie materiály, v zime zasa zateplené odevy či strihy s dlhým rukávom, mikiny aj bundy. V daždi sú neoceniteľné nepremokavé plášte alebo overaly. Keďže moderné pracovné odevy sa vyrábajú z kvalitných materiálov, môžu sa pravidelne prať na vysokých teplotách bez toho, že by sa to odrazilo na ich vzhľade. Starosti s praním si nemusíte robiť v prípade využívania jednorazového pracovného oblečenia, pretože to po použití stačí jednoducho zahodiť. Je to praktické a navyše ekologické riešenie, s obľubou využívané napr. v zdravotníctve, potravinárskej sfére, ale aj pri obyčajnom natieraní stien a fasád.

Odevy, ktoré pri práci ochránia

V čom všetkom sa možno na pracovné odevy spoľahnúť? Zoberme si to hneď z viacerých stránok. Pri práci sa môžete hocikedy zašpiniť. Výhodou pracovných odevov je, že sa dobre udržiavajú a odolajú častému praniu. Môžete sa tiež dostať do kontaktu s nebezpečnými látkami, ktoré by mohli ohroziť vaše zdravie. Pracovné odevy chránia vašu pokožku, aby neprišla do kontaktu s chemikáliami, baktériami, žiarením alebo ohňom. Takisto majú za úlohu ochrániť od baktérií prostredie, v ktorom sa pohybujete. Ak pracujete v zhoršených svetelných podmienkach alebo napr. na cestných komunikáciách, určite oceníte oblečenie s reflexnými prvkami, ktoré vám dodajú istotu, že ste dobre viditeľní. Pod pracovným oblečením si najčastejšie predstavíme klasické montérky, ale ide aj o biele oblečenie, zváračské gamaše a rukávniky, ochranné zástery (zvárači, pracovníci s kyselinami a pod.), nepremokavé alebo výstražné odevy. Stačí si len vybrať. Farba oblečenia môže dokonca ladiť s farbou vášho firemného loga.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *