Pomôžte svojmu internetovému biznisu

Internet je plný možností a spôsobov, ako ho využiť vo svoj prospech, mnohí to skúšajú s vlastným eshopom, no po pár mesiacoch to zabalia, pretože to nie je pre nich výnosné. Otázka však znie, keď ste si objednávali tvorbu www stránok, rozmýšľali ste o tom, ako dostať na prvé miesta vo výsledkoch vyhľadávania svoje kľúčové slová ako napríklad „tenisky“, „udice“ či „hokejky“? Pretože čím vyššie ste vo výsledkoch Googlu, tým viac ľudí vašu stránku navštívi a vďaka tomu aj viac predáte. Ako sa dostať na Google Olymp?

na-pocitaci

SEO nemôžete vynechať
Ak chcete byť na vrchole, poctivé SEO nemôžete vynechať. Čo to je? SEO je skratka z anglického „search engine optimalization“. Okej a čo to znamená v ľudskej reči? Je to úprava vašej webstránky tak, aby sa čo najviac kamarátila s Googlom a ostatnými vyhľadávačmi. Pretože čím viac sa kamaráti s Googlom, tým lepšie pozície máte. Prečo je byť na prvej strane týchto výsledkov také dôležité? Jeden starý SEO vtip to vysvetlí najlepšie: Druhá strana výsledkov Googlu je najlepšie miesto, kde môžete ukryť mŕtvolu. Nikto ju tam nenájde.

Ako prebieha SEO
Ak sa rozhodnete pre SEO, vyberajte si len to kvalitné, pretože mnoho odborníkov hovorí, že aj žiadne SEO je lepšie ako to nekvalitné. Ako prvý musí nasledovať audit, ktorý odhalí technické aj obsahové nedostatky vašej stránky. Najčastejšie to býva duplicitný alebo chýbajú obsah, nedostatočné popisky produktov, zle zvolené titulky či zmätočná štruktúra stránky. Vďaka analýze sa odhalia tieto nedostatky a dobrý SEO špecialista vám dá zoznam odporúčaní, ako tieto chyby odstrániť, alebo ich odstráni za vás.

Kvalitný linkbuilding je super
Google sa rozhoduje o tom, na ktorom mieste umiestni vašu stránku, hlavne podľa relevancie. A tú vám pomôžu zvýšiť spätné odkazy, ktoré smerujú na váš web z cudzích stránok. Ale pozor, musia byť kvalitné, lebo za zlé odkazy Google penalizuje. Tvorba spätných odkazov alebo aj linkbuilding je pomerne náročná, takže ak uvidíte na internete inzerát, ktorý hovorí o tom, že vám zoženie 100 linkov za 20 eur, vyhnite sa mu oblúkom. A koľko stojí kvalitný linkbulding? Pozrite sa na to v cenníku komplexných SEO služieb. Dostaňte sa na popredné pozície vďaka SEO a získajte viac návštevníkov.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *