Odťahová služba vo Zvolene pre tých, ktorí zabudli na starostlivosť o svoje auto

Ak si vo svojom živote nepotrpíte na starostlivosť o predmety vo vašom okolí, určite vám dlho slúžiť nebudú. Podobne to samozrejme platí aj v prípade automobilov. Tu je zodpovednosť prístupu ešte väčšia, pretože ide o zariadenie, ktoré má svoju špecifickú konštrukciu, mechanizmus a pohon. Všetko v ňom je navzájom na sebe závislé. Pokiaľ sa pokazí jedna súčiastka, môže a nemusí nastať problém.

Odťahová služba vo Zvolene pre tých, ktorí zabudli na starostlivosť o svoje auto
Odťahová služba vo Zvolene pre tých, ktorí zabudli na starostlivosť o svoje auto (Foto: i-servis.sk)

Ak sa práve nachádzate na ceste a ste účastníkom preplnenej mestskej dopravy, porucha môže zablokovať celý úsek. V takom prípade by ste mali mať číslo na najlacnejšiu odťahovú službu vo Zvolene.

Preto je starostlivosť o vozidlo dobrým spôsobom, ako sa vyhnúť problémom v budúcnosti, a to aj v prípade, ak si myslíte, že moderné autá si nevyžadujú až tak veľkú pozornosť. Na čo by ste mali ale myslieť v týchto mesiacoch?

Starostlivosť o vozidlo v zime

Dokonca aj vtedy, keď je auto nové a nevyžaduje si podľa vás opravu, mu treba venovať svoj čas.. V zime to platí dvojnásobne a musíte s vozidlom zaobchádzať s mimoriadnou pozornosťou.
Pred vstupom na vozovku by ste mali automobil poriadne zahriať. Niekedy to čas nedovoľuje, ale je to nutné. Najmä tie nové automobily si to vyžadujú, pretože ich časti neboli ešte poriadne zahriate a uvedené do prevádzky.

Olej a motor

Používať olej v zime by ste mali s menšou viskozitou a jeho stav by ste mali sledovať rovnako ako v letných mesiacoch. Batéria je na tom rovnako, v mrazivom počasí môže byť jej výkon slabší, čo sa odrazí na pohodlí vašej jazdy.

Karoséria

O výmene pneumatík z letných na zimné asi veľa písať netreba. Ani karoséria by nemala ostať bez dozoru. Vyžaduje si špeciálnu starostlivosť, pretože cesty sú pokryté mrazuvzdornými činidlami, ktoré môžu korodovať a podporovať koróziu auta.

V tomto ohľade je potrebné pravidelne vaše auto čistiť, s čím vám ochotne poradia a pomôžu aj v kvalitnom autoservise vo Zvolene. Len si treba urobiť čas a venovať svojmu autu dostatočnú pozornosť, oplatí sa to.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *