Novinky zo sveta zimných pneu pre túto zimu

Príchod zimy každoročne zaskočí nie len cestárov, ale v mnohých prípadoch aj vodičov. Nie každý má na sklade pripravené adekvátne zimné pneumatiky, pritom práve tie majú veľký podiel na bezpečnej jazde.

Novinky zo sveta zimných pneu pre túto zimu
Novinky zo sveta zimných pneu pre túto zimu (Foto: e-pneumatiky.sk)

Podľa legislatívy by sa na zimných pneu malo jazdiť od 15.novembra do 31.marca a vtedy, ak je na ceste ľad, námraza a súvislá vrstva snehu. Z praktického hľadiska sa ale osvedčilo obúvať „zimné“ už pri napadnutí prvého snehu a vtedy, keď teploty vonku konštantne dosahujú 7°C a menej.

Jazdite celú zimu bezpečne aj vy – tieto pneumatiky vám k tomu iste pomôžu.

Hankook Winter i*cept evo2 W320B

Názov Hankook Winter i*cept evo2 W320B je možno trochu krkolomný, ale pneumatiku s týmto označením sa oplatí vypýtať si. Má totiž všetky predpoklady na to, aby sa stala hitom tejto zimy. Už na prvý pohľad zaujme asymetrický dizajn behúňa, optimalizovaný pre všetky typy zimných podmienok – zlepšuje trakčný výkon pneu a pomáha ľahšie preklenúť prechod zo sucha na sneh. Bočné drážky v tvare akejsi sekery doslova škriabu cestu, čo len prospieva stabilite vozidla. Plusom je tiež väčšia kontaktná oblasť pneumatiky s vozovkou a disperzná nano-kremičitá zlúčenina, ktorá zabraňuje tvrdnutiu pneumatiky pri nízkych teplotách.

Novinky zo sveta zimných pneu pre túto zimu
Novinky zo sveta zimných pneu pre túto zimu (Foto: e-pneumatiky.sk)

Semperit Speed-Grip 3

Rakúska značka Semperit funguje na trhu viac ako 100 rokov, pričom svoju prvú zimnú pneumatiku vyrobila v roku 1936. Odvtedy prešlo mnoho času a poriešili sa mnohé inovácie, výsledkom čoho je Semperit Speed-Grip 3. Obujte vaše osobné auto alebo SUV do týchto pneumatík a stane sa z neho hotový atlét.

Jedinečná technológia robí z tejto pneumatiky extrémne bezpečné obutie. Pneumatika skvele odvádza ľad aj vodu, čo zlepšuje trakciu a celkový pocit bezpečia a istoty aj v ťažkých snehových podmienkach. Táto pneu je k dispozícii v 15 – 20palcovom prevedení, pričom najširšie možnosti výberu vám ponúkajú 16 a 17 palcové typy.

Michelin X-Ice Xi3

Aj táto pneumatika je navrhnutá tak, aby poskytovala veľmi dobrý záber na snehu a ľade bez použitia hlučných a vozovku poškodzujúcich kolíkov. Michelin kladie veľký dôraz na dlhovekosť svojich plášťov – práve nízka životnosť je totiž veľkým nedostatkom niektorých pneumatík. Na zimné pneu sa totiž používa jemnejšia zmes, ktorá sa rýchlejšie opotrebuje v porovnaní napríklad s celoročnou pneu.

Odolný plášť disponuje jedinečnou kontaktnou plochou, ktorá zabezpečuje rovnomerné zrýchlenie, brzdenie aj zatáčanie. Dezén účinne odvádza vodu aj nečistoty a dopomáha tak k tomu, že behúň je neustále v kontakte s vozovkou. Vertikálne lamely, určené na riadenie šmykového napätia, majú za následok posilnenie každého bloku behúňa – aj takto sa dá znížiť opotrebenie.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *