Pochopenie osobného štýlu muža cez trendy

Každý z nás sa chce obliekať čo najlepšie, aby na svoje okolie pôsobil príjemne, možno trochu sebavedomo a atraktívne. Závisí to aj od okolia, v ktorom sa pohybujeme. Teda odev konkrétnej osoby vám môže v konečnom dôsledku povedať, v akom prostredí žije.

Pochopenie osobného štýlu muža cez trendy
Pochopenie osobného štýlu muža cez trendy (Foto: bastard.sk)

Pekné oblečenie nie je už len výsadou žien. Aj muži sa chcú páčiť a vyzerať elegantne. Na to je ale nutné poznať trendy v pánskej móde. Viete, čo by nemalo chýbať v šatníku každého muža?

Odev je jedna z prvých vecí, ktoré si všímame a vďaka nim si vytvárame prvé dojmy. Ak si vyberiete správne pánske tričko, môže byť vaše oblečenie schopné viacerých kombinácií, ktoré vás nebudú obmedzovať na materiál, typ strihu a farbu.

Nemôžeme sa obliekať všetci rovnako

Štýl obliekania v iných krajinách sa líši už aj v rámci Európy. Rozdiely sú dané historicky. Oblečenie sa vyvíjalo predovšetkým v bohatých a vyspelých krajinách. V Európe predovšetkým v Anglicku, Francúzsku, Nemecku a Taliansku.

V každej z týchto krajín dosiahlo odevné remeslo vysokej úrovne a vychádzalo v ústrety požiadaviek miestneho dopytu. My sme boli a stále sme hlavne pod vplyvom Rakúska a Nemecka. Dnes je najväčšou inšpiráciou pre celý módny svet predovšetkým Taliansko, a to hlavne v oblasti pánskej módy. Jej poňatie ale zodpovedá klimatickým podmienkam a mentalite juhu Európy. Nemožno ho teda jednoducho a celkom presadiť u nás.

Obliekanie podľa trendov

Obliekanie podľa trendov môže byť zábavné, ale ak to nie je vhodné pre to, čo práve robíte v súčasnosti, môže to vašu snahu a úsilie zmariť. Obliekajte sa primerane tomu, kým ste, nie kým by ste chceli byť. Vytvorte si svoj vlastný štýl. Ak bude čistý, jednoduchý a s prvkami elegancie, nič tým nepokazíte. Ak nie ste športovec, ale takéto oblečenie preferujete, mali by ste sa tak aj obliekať. K rifliam zvoľte vtipné tričko, ktorým pobavíte svoje okolie.

Samozrejme, že odev by mal korešpondovať so spoločnosťou, v ktorej sa pohybujete. Menej je niekedy viac a platí to aj pre pánov.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *