Zima už je tu. Viete ako vybrať ten správny kabát?

Zima už sa blíži a vy ešte nemáte vybrané to správne oblečenie? Zabudnite na páperovú bundu, v ktorej vyzeráte ako zápasník sumo a kúpte si krásny a štýlový kabát. Viete však ako vybrať ten správny? Nie je totiž kabát ako kabát a pre rôznu príležitosť sa hodia rôzne kabáty.

Zima už je tu. Viete ako vybrať ten správny kabát?
Zima už je tu. Viete ako vybrať ten správny kabát?

Ak hľadáte ten správny vrchný odev, nikdy nevoľte klasickú bundu. Tá sa k obleku nikdy nehodí a vy by ste urobili akurát tak hanbu. K obleku vždy voľte kabát. Výber kabátu však nie je tak jednoduchý, ako by sa mohlo zdať. Naviac je oblek investíciou, ktorá Vám vydrží dlhé roky alebo skôr zimy.

Akú zvoliť dĺžku a materiál?

Ak vyberáte kabát k formálnym príležitostiam, zvoľte dlhý kabát, ktorý sa môže tesne dotýkať vašich kolien. Tento štýl je veľmi formálny a elegantný. Ak budete mať kabát skôr k voľnočasovému noseniu, voľte kabát do pása. Taká univerzálna dĺžka, ktorá sa hodí na formálne nosenie i voľnočasové prechádzky, je kabát, ktorý vám siaha do polovice stehien.

Čo sa týka materiálu, je vhodné pre zimný kabát zvoliť bavlnu s prímesou kašmíru, ktorá výborne zahreje. Ak volíte kabát len na jeseň alebo na jar, vyberte nejaký nepremokavý trenčkot, ktorý môžete nosiť aj rozopnutý. Čo sa týka dĺžky rukávu, mal by rukáv zakrývať poslednú vrstvu vášho odevu. Nemal by však byť dlhší ako do polovice zápästia.

Záleží aj na štýle zapínania?

V obchodoch môžete nájsť klasické jednoradové alebo elegantnejšie dvojradové zapínanie. To dvojradové vás v zime oveľa viac zahreje, lebo si kabát môžete omotať okolo seba. Nevýhoda však je, že ho nemôžete nosiť rozopnutý, lebo látka, ktorá vlaje okolo vás, nevyzerá vôbec dobre.

Výhodou jednoradového zapínania je, že to môžete pokojne nosiť rozopnuté. Niektoré kabáty navyše obsahujú odnímateľnú vložku na zips, ktorú môžete zapnúť až ku krku a viac vás tak zahreje. V prípade teplejšieho počasia potom môžete vložku odopnúť a kabát nosiť len tak.

Akú zvoliť farbu?

Ak sa chcete držať klasiky a zvoliť naozaj elegantný kabát, vyberte si čiernu alebo tmavo šedú farbu. Tí odvážnejší potom môžu zvoliť modrý či béžový kabát. Zabudnite však na veľmi výrazné farby. Pasé sú aj rôzne pásky, pracky, všemožné zdobenie apod. Čím bude kabát jednoduchší, tým je aj krajší a elegantnejší.

Teraz už viete, ako by mal vyzerať ten správny kabát pre poriadnych chlapov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *