Čo musí mať pracovňa úspešného muža

Prokrastinácia je chorobné odkladanie povinností na neskôr a stáva sa skutočne častým javom v kanceláriách i doma. Viete, že vaše sústredenie do veľkej miery ovplyvňuje aj zariadenie miestnosti, v ktorej pracujete? Úspešní muži svoj čas využívajú naplno, preto vám ukážeme, čo v pracovni produktívneho človeka nesmie chýbať.

Čo musí mať pracovňa úspešného muža

Zdravé sedenie je základ
Ak si myslíte, že je pri práci v podstate jedno, kde a ako sedíte, ste na omyle. Svaly, zabezpečujúce sedenie, sa dlhodobým zaťažovaním a nesprávnym sedením skracujú. Naopak svaly, ktoré majú na starosti dynamický pohyb, ochabujú. Medzi oboma skupinami tak nenápadne dochádza k nerovnováhe, čo môže mať za následok nesprávne postavenie jednotlivých častí pohybového aparátu voči sebe, bolesti, migrény či zlé prúdenie lymfy. Mrvenie sa na nepohodlnej stoličke vás tiež bude od sústredenej práce rozptyľovať. Zabezpečte si solídnu ergonomickú stoličku alebo kancelárske kreslo a položte svojej produktivite pevné základy.

Predíďte zdravotným problémom dobrým svetlom
Žmúriť do žiarivej obrazovky uprostred tmavej izby je nielen zlé pre vaše oči, ale aj vyčerpávajúce pre mozog. Pri nesprávnom osvetlení sa skôr unavíte a dlhodobo si ničíte zrak. Produktívna pracovňa by mala mať jedno centrálne svietidlo – napríklad luster alebo závesné svietidlo, dobrú stolnú lampu umiestnenú oproti vašej dominantnej ruke, a zopár nástenných svietidiel v prípade väčšej miestnosti pre dokonalý rozptyl svetla

Nezabúdajte na poriadok
Usporiadanosť priestoru, v ktorom pracujete, ovplyvňuje aj poriadok v myšlienkach. Ak nemáte na stole hŕby papierov, mastné krabičky od číny z obeda a ledabolo porozhadzované knihy, nemá vás čo rozptyľovať. Minimalizmus aj v dizajne uľahčuje koncentráciu, pretože eliminuje rušivé vplyvy. Nehovoriac o tom, že vďaka organizovanosti vo svojich veciach aj skôr nájdete tie, ktoré práve potrebujete, a skrátite tak čas svojho bezcieľneho hľadania. Úspešný muž je pánom svojho času. Vie, že štvorhodinové maximálne sústredenie mu umožní vykonať viac práce, než osem hodín, z ktorých väčšinu presurfuje na internete. Vďaka efektívnej práci vám ostane viac času na hobby, rodinu či priateľov. Porozhliadnite sa po kvalitnej stoličke, objednajte si prvotriedne svietidlá z eshopu profisvietidlá.sk a udržujte vo svojich veciach poriadok.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *