Čo hovoria o internetových zoznamkách čísla

Každý svoju osamelosť rieši inak, jeden si kúpi erotické hračky, druhý sa vydá cestou dobrovoľného celibátu a tretí upadne do depresie. A potom sú tu ešte tí, ktorí proti tomu bojujú, napríklad aj formou online zoznamky, lebo nie každý je excentrický ako Dan Nekonečný či Eva Máziková. Ale zamysleli ste sa niekedy, čo hovoria čísla a štatistiky o používateľoch takýchto zoznamiek? V USA si na to posvietilo výskumné centrum Pew Research a získalo veľmi zaujímavé čísla. Čo si myslíte, akú vekovú kategóriu stretnete na internetovej zoznamke?

na-pocitaci

Najčastejšie mladí od 18 od 24
Hoci sú v USA najčastejšími používateľmi zoznamky mladí ľudia vo veku 18 – 24 rokov, nájdete ich tu až 27 % z celkového množstva, nedá sa povedať, že starší ich doháňajú, no majú tú svoju skupinu, ktorá je pomerne dobre zastúpená. Až 12 % ľudí vo veku 55 – 64 rokov používa zoznamku. Zdá sa vám to veľa, málo? Ťažko povedať, no keď si to porovnáte s rokom 2013, online zoznamky používalo iba 6 % tejto vekovej kategórie, takže ide naozaj o dosť výrazný skok.

Aká je budúcnosť zoznamky
Dnes sa viac ako 50 % párov do 20 rokov zoznámi práve v tomto prostredí. A to je už slušné číslo. Ale aká je budúcnosť? Bude toto číslo rásť alebo klesať? Podľa odborníkov na túto oblasť, bude jednoznačne rásť. V roku 2031 by sa mohlo zoznámiť 50 % párov všetkých vekových kategórií touto cestou. Môžu za to aj kresťanské zoznamky, zoznamky pre seniorov, športovcov a rôzne iné typy, ktoré združujú ľudí, ktorí o sebe vedia, že majú s tým druhým niečo spoločné.

Čo si o online zoznamovaní myslia ľudia
Pew Research sa pýtal ľudí, čo si myslia o tomto spôsobe zoznamovania. Tipnite si, aké boli výsledky. V roku 2005 odpovedalo iba 44 % ľudí, že je to dobrý spôsob. Aká bola odpoveď na rovnakú otázku o 10 rokov neskôr? Až 59 % opýtaných si myslelo, že zoznamky sú super spôsob, ako spoznávať nových ľudí. A čo vy, už ste boli na rande s niekým, koho ste spoznali online?

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *