Ako si vybrať tú najlepšiu dovolenku

Počujete ten dupot? To sa už nezadržateľne blíži dovolenková sezóna. Ak ste ešte nerozmýšľali o tom, kde by ste mohli stráviť chvíle svojho vytúženého odpočinku a váhate, či počkať na last minute do Turecka alebo si už teraz kúpiť dovolenku na Makarskej riviére, v prvom rade by ste si mali urobiť prieskum trhu. Vyberte si svoj dovolenkový zájazd tak, aby ste boli spokojný a nemuseli riešiť neustále problémy s hotelom, jedlom či špinavými plážami. Ako na to?

Istanbul

Správna cestovka
Prvým krokom musí byť výber cestovky. Prečo? Pretože neexistuje leto, počas ktorého by ste aspoň raz v televíznych správach či novinách nezachytili, že tá a tá cestovná kancelária skrachovala a jej klienti ostali zaseknutí v zahraničí. Ak sa chcete tomuto vyhnúť, stavte na rokmi preverenú kvalitu. Stovky tisícov spokojných klientov hovoria za kvalitnú prácu cestovných kancelárií – napríklad Tiptravel, Tatra Tour či Koala.

Cenová vojna
Cestovné kancelárie si konkurujú najviac cenami, takže ak si chcete užiť dovolenku v Taliansku za super cenu, nekupujte prvý zájazd, ktorý sa vám bude zdať ako výhodný. V dnešnej dobe internetu vám zaberie iba pár minút, aby ste si pozreli ponuku v dvoch, troch vytipovaných cestovkách a vybrali si zájazd, ktorý je pre vás najvýhodnejší.

Opatrne s katalógom
Ak si pozeráte destinácie a ponuku CK v katalógu, je to fajn. No dajte si pozor na to vtedy, ak sú katalógy vaším hlavným zdrojom informácií. Poznáte to, inzerát na auto vyzerá skvelo, fotky tiež, ale až po osobnej obhliadke prídete na to, že majiteľ zamlčal niekoľko zásadných nedostatkov. A v niektorých prípadoch tak fungujú aj katalógy – krásne ženy v zvodných šatách, obrázkové pláže a nádherné hotely – takéto fotky vás lákajú, buďte však obozretnejší.

Hľadajte na internete
Ak chcete vidieť fotky, ktoré nemajú na sebe minimálne jeden filter, nájdite si na internete blogy ľudí, ktorí boli v rovnakej destinácii, do ktorej sa chystáte. Uvidíte ich osobné skúsenosti, neprikrášlené fotky a v ideálnom prípade aj videá, ktoré prezradia toho najviac. Ak si chcete užiť vysnívanú dovolenku, dajte si na toto pozor.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *