A je tu zas. Adolf Hitler sa vrátil do súčasného Nemecka

Čo by sa stalo, keby sa Adolf Hitler objavil v uliciach Berlína v 21. storočí? Toto tajomstvo nám odkrýva kniha s názvom „A je to tu zas“ od známeho Timura Vermesa. Väčšina si myslí, že kniha je nudná a príliš historická, ale práve naopak. Zaručujeme, že pri tejto knihe sa budete smiať, ako sa hovorí „cez slzy“.

A je tu zas. Adolf Hitler sa vrátil do súčasného Nemecka

Ako sme spomínali, tak Adolf Hitler sa v tomto príbehu zobudí na ulici v Berlíne, ale už v roku 2011. A čo chce vlastne získať? Presne to, čo v minulosti. Získať chce to najlepšie pre Nemecko. Po tom, čo sa oboznámi s terajšou politikou a spoločenskou situáciou, sa ho ujmú rôzni producenti, ktorí ho považujú za skvelého imitátora a hlavne komika. Nikto totiž nevie napodobniť Adolfa Hitlera lepšie ako on sám. Hitlerova popularita rastie a dokonca aj jeho YouTube kanál má stále viac odberateľov. Autor taktiež opisuje Adolfa Hitlera ako skvelého rečníka, ktorým bol aj predtým, politického stratéga, ktorý má naplánovaný každý jeden krok a hlavne chlapa, ktorý je tvrdohlavý tým správnym spôsobom.

Po prečítaní tohto príbehu v nás ostal nezabudnuteľný pocit, vďaka originálnemu a dobre spracovanému príbehu, vrátiť Nemecku opäť „vodcu“ a to do modernej doby 21. storočia. Je vidieť, že autor si dal záležať aj na technických detailoch a zbytočne nenaťahoval dej, aby sa kniha počas čítania nestala nudnou.

Knihe sa dostalo aj filmové spracovanie v roku 2015. Ten je rovnako z pohľadu Hitlera, no nedrží sa presne knižnej predlohy. Oproti knihe je film menej vulgárny voči rôznym etnickým skupinám. Vo filme môžeme vidieť skutočné reakcie ľudí na jeho osobu. Film má dokonca plagát identický s obalom knihy.

Väčšina z nás si myslí, že Adolf Hitler bol ukrutný človek, ktorý nenávidel židov, boľševikov, cudzincov či homosexuálov, ktorý rozhodol o hrozných trestoch a stojí za smrťou miliónov ľudí. Čo si však prečítať, ako ho vykresľuje knižný autor?

Foto: vydavateľstvo Zelený Kocúr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *