5 tipov na kino novinky pre mužov na máj 2016

Príroda ožíva, jar sa nám zobudila v plnej kráse. Púpavy a poľné trávy veselo pobehujú po okolí, aby nám to osladili alergiou. Nenechajme sa odradiť kritickou jarnou sezónou pre astmatikov a radšej sa pozrime, čo nového vo svetovej kinematografii…

Captain America Občianska vojna

Captain America: Občianska vojna (Captain America: Civil war)

Tím Avengers bojovníkov dohliada na bezpečnosť a chráni ľudí pred nečakanými hrozbami. Čo by čert nechcel, vláda si nemyslí, že skúsení profesionáli v boji proti zlu, sú dostatočne nezávislí. Preto ich vystaví štátnej kontrole. Revolucionár Steve Rogers vytvorí skupinu, ktorá chce zvrhnúť kontrolu štátnych orgánov. V tíme sa nájde konformista Tony Stark, ktorý presvedčí svojich kolegov, že byť pod nadvládou štátneho dozoru nie je rozhodne zlé. Vznikajú 2 znepriatelené kmeňové skupiny. Zatieni boj o dominanciu protichodných strán prvotný úmysel pomáhať a chrániť ľudstvo?

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 05.05.2016

Trailer k filmu

Polednice

Dokáže horor z českej dielne kinematografie konkurovať americkým so všetkými špeciálnymi efektami, nehovoriac o príspevku štátneho auditu? To posúďte sami, ak sa rozhodnete presedlať na krajinu bližšie ako za veľkou mlákou. Eliška je mladá žena, poznačená traumou z minulosti (v hlavnej úlohe Aňa Geislerová). So svojou malou dcérou sa presťahuje na vidiek, aby zabudla a dala svojmu životu nový smer. Susedia si ju obľúbia a pomaly sa zabýva. V dedine býva záhadná žena, ktorá prináša prekliatie a smolu, kam sa len pohne. Ani stretnutiu s Eliškou sa nevyhne. Preto sa spustí séria nešťastných udalostí, ktoré majú zlý dopad na Elišku a jej rodinu. Ako si odvážna Eliška bude počínať, čomu bude musieť čeliť a ako nakoniec dopadne jej nerovnomerný súboj so záhadnou neštastnicou, uvidíte čoskoro…

Hodnotenie podľa CSFD: 63%
Premiéra v kinách: 05.05.2016

Trailer k filmu

Trabantom do posledného dychu

Čerstvo vydané filmové dielo by si mali pozrieť hlavne blázniví dobrodruhovia, bažiaci po cestovaní, spoznávaní nových kultúr a bezhraničných situáciách, s akými sa len ťažko stretnete na našich diaľniciach. Partia zvedavých ľudí sa vybrala na dlhú cestu okolo sveta s niekoľkými dvojtaktovými vozidlami, aby preverili nielen spoľahlivosť vozidla. Pozývame Vás na dobrodružnú cestu svetom!

Hodnotenie podľa CSFD: 84%
Premiéra v kinách: 12.05.2016

Trailer k filmu

X-Men: Apokalypsa (X-Men: Apocalypse)

Apocalypsa bol kedysi najmocnejším mutantom na Zemi. Každý mu vzdával úctu a nebol nikto, kto by spochybňoval jeho vládu nad svetom. Časy sa zmenili, o niekoľko storočí je všetko inak. Na Zemi vládne anarchia, miesta sú spustošené, svet je poznačený násilím. Navyše, Apocalypsa sa po dlhom čase vráti na Zem. Jeho veličenstvo sa rozhnevá, pretože v súčasnom svete mu neprináleží toľko úcty a obdivu ako kedysi. Čože to len vystrojí a hlavne- kto bude pánom sveta?

Hodnotenie podľa CSFD: zatiaľ bez hodnotenia
Premiéra v kinách: 27.05.2016

Trailer k filmu

Ďaleko od ľudí (Far from Men)

Jednoduchý dedinčan Mohamed a vzdelaný Európan Daru prežijú životnú púť, z ktorej môžu vyjsť ako víťazi alebo porazení. Mohameda obvinili z vraždy. Záleží iba od šikovnosti Mohameda a jeho spoločníka, či im bude dopriata sloboda alebo ich neminie smrť. Čaká ich strastiplná a trpká cesta za slobodným životom, ktorá vedie cez rázovité pohorie Atlas. Držme im palce, aby získali to, o čo sa krvopotne usilujú- začať odznovu.

Hodnotenie podľa CSFD: 63%
Premiéra v kinách: 12.05.2016

Trailer k filmu

Foto: Captain America: Občianska vojna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *