3 príbehy športových outsiderov, ktoré si zamilujete

Nečakané zvraty a víťazstvá Davida nad Goliášom milujeme v športe asi všetci. Pripomeňte si s nami jedni z najslávnejších príbehov športovej histórie.

3 príbehy športových outsiderov, ktoré si zamilujete
3 príbehy športových outsiderov, ktoré si zamilujete (Foto: doxxbet.sk)

Keď Líšky prekvapili futbalový svet

Leicestere City nikdy nepatril medzi smotánku ostrovného futbalu, vždy sa pohyboval prinajlepšom v polovici ligovej tabuľky, prípadne v nižších súťažiach. Nie inak tomu malo byť aj v sezóne 2015/2016. Ostrieľaný Claudio Ranieri však zostavil skvelý mix hráčov, ktorí boli pre iné kluby príliš malí, pomalí, slabo technicky vybavení či prosto neperspektívni, no v Leicesteri znova ožili. Za celú sezónu prehrali len trikrát a stali sa najsenzačnejším šampiónom novodobej histórie Premier League od roku 1995, kedy súťaž vyhral Blackburn Rovers.

Za zenitom a predsa šampión

V roku 2000 chytal Goran Ivaniševič svoju kariéru za chvost. Ten rok mu neprial, celý ho „presedel“ kvôli vleklému zraneniu ramena. Na legendárny Wimbledon 2001 vstupoval ako 125.najlepší hráč na svete, aj to len vďaka divokej karte, ktorú mu organizátori udelili. Nie kvôli výkonnosti, ale za to, že sa na turnaji predtým trikrát dostal do finále. Štvrté nemalo nasledovať ani náhodou, veď pripravení boli „hladní vlčiaci“ Pete Sampras, Andre Agassi, Patrick Rafter a ďalší. Ivaniševič ale šokoval celý tenisový svet a turnaj vyhral – ako prvý a jediný držiteľ divokej kart v histórii ATP a grandslamových turnajov.

Zázrak na ľade

13. Zimné olympijské hry sa konali v roku 1980 v Lake Placid a Zborná si jasne išla po veľmi symbolické hokejové zlato. Ukázať hlavnému ideologickému nepriateľovi na jeho pôde že sme lepší, to sa počíta! Predpoklady na to boli – Sovieti na olympiáde neprehrali od roku 1968 a od 1964 pozbierali štyri zlaté medaile v rade. Tri dni pred štartom OH navyše Američanov, ktorých tím tvorili z troch štvrtín vysokoškoláci, porazili 10:3. Finále však postavilo všetky predpoklady tipovania na hlavu – USA v ňom senzačne zvíťazili 4:3 a predviedli tzv. Zázrak na ľade – víťazstvo, ktoré bolo v mnohých ohľadoch vyhranou ideologickou bitkou Studenej vojny.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *