Nie je košeľa vašou obľúbenou súčasťou šatníka? Po prečítaní tohto článku možno zmeníte názor

Vieme, že košeľa nie je pre pánov veľmi obľúbenou súčasťou šatníka, no aj napriek tomu sa radí k jednému zo základných prvkov mužského odevu. V jej neprospech nahrávajú jasné strihy, línie a komplikovanejšia údržba. Pánska košeľa bola ale v minulosti výpovednou hodnotou majetkových pomerov a nemal k nej prístup každý. Vy máte možnosť si dnes s týmto kúskom svoj odev veľmi jednoducho obohatiť.

Nie je košeľa vašou obľúbenou súčasťou šatníka? Po prečítaní tohto článku možno zmeníte názor
Nie je košeľa vašou obľúbenou súčasťou šatníka? Po prečítaní tohto článku možno zmeníte názor (Zdroj: panskaelegancia.sk)

Symbol bohatstva
Do konca 19. storočia vypovedala biela košeľa o majetkových pomeroch svojho majiteľa a nosiť ju mohol len ten, kto mal dosť peňazí, aby si mohol nechať košeľu často prať či mal ich väčšie množstvo na striedanie. Mohol ju teda nosiť iba gentleman, šľachtic, alebo slobodný mešťan žijúci zo svojho bohatstva.

Dnes si môžete vybrať svoju obľúbenú košeľu Slim strihu za primeranú cenu a v tej najvyššej kvalite. Ide o zúžený pás, ktorý viac zvýrazňuje hrudné partie muža, čím sa vytvára klasická silueta postavy vyšportovaného muža. Ich nosenie je pohodlné, pretože sa vyrábajú z tých najlepších textílií.

Golier určuje štýl košele
Najdôležitejším prvkom strihu a tvaru košieľ je samozrejme golier. Do konca 19. storočia sa šili košele so stojatým golierom, ktorého šírka bola väčšia, pretože sa riadila podľa kravaty. Tie boli v týchto rokoch dosť výrazné, čo do rozmerov aj dizajnu.

Podobne sa menila aj dĺžka a šírka manžety. Dnes je oveľa užšia, vďaka čomu vyniknú na ruke aj moderné pánske hodinky, ktoré sú dokonalým doplnkom elegantného muža.

Najdokonalejšia košeľa
U pánov je ale najviac obľúbená taká košeľa, ktorá nemusí dodržiavať žiadne formálne pravidlá. Dovolené je pri nich takmer všetko. Farby, vzory, potlače, všetko závisí od fantázie a vkusu muža. Je to jeden z odevov, ktoré dovoľujú mužom popustiť uzdu v moderných trendoch pánskej elegancie.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *