Zosekajte výdavky za vaše auto

Máte pocit, že výdavky za vaše auto za posledné obdobie sú vyššie? Vyrástli tak, že ste to výrazne pocítili? Nastal čas ich skresať tak, aby ste uľavili vášmu rozpočtu. Nejde o nič komplikované, čo by ste nezvládli po tom, ako si prečítate tento článok. Existuje viacero spôsobov, ako znížiť spotrebu svojho auta, napríklad aj správne autodiely vám s tým pomôžu. No nepodceňujte ani ďalšie spôsoby stlačenia nákladov dole. Ako na to?

Majte správny tlak
Aj krvný je dôležitý, no keď chcete ušetriť palivo, tak dôležitejší je ten v pneumatikách. Stačí, keď máte len o desatinu nižší tlak, ako odporúča výrobca a môže sa to prejaviť na spotrebe vyššej ako 0,5 l/100 km. Dôležité je, aby ste mali zimné pneumatiky v zime a letné v lete. Samozrejmosť, no niektorí to zanedbávajú.

Zosekajte-výdavky-za-vaše-auto

Znížte odpor vzduchu
Máte na streche truhlu ešte z januárovej lyžovačky? Dajte ju dole, nezvyšujte zbytočne odpor vzduchu a spotrebu. Ďalším dôležitým faktorom, ktorý zvyšuje spotrebu, sú otvorené okná počas jazdy. Snažte sa tomu vyvarovať alebo si kúpte deflektory na okno, ktoré znížia odpor vášho auta nielen vtedy, keď máte okná otvorené.

Vypínajte motor
Zastavili ste na železničnom priecestí? Čakáte na niekoho v aute? Hovorí sa, že naštartovanie motora spáli viac paliva, ako keď motor vypnete a znovu zapnete. Omyl! Už keď viete, že budete stáť dlhšie ako jednu minútu, oplatí sa vám motor vypnúť.

Predvídajte počas jazdy
Neplynulá jazda je žrút paliva. Rýchle rozbehnutie, prudké zabrzdenie a takto dokola sa veľmi prejaví na vašej spotrebe. Preto sa snažte jazdiť čo najplynulejšie, vidíte na semafore červenú už zdiaľky? Zaraďte neutrál a dôjdite na ňom až ku križovatke.

Skontrolujte si poistku
Máte povinne zmluvné poistenie vo vašej poisťovni už niekoľko rokov? Ste si istý, že máte stále výhodné podmienky? Skúste porovnať poplatky a krytie vášho poistenie s inými poistkami na trhu. Niekedy sa vernosť nevypláca.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *